Haberler

WhatsApp’a Kaybolan Resimler Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ‘a yeni bir özellik geliyor. Bu yeni özellik ile kullanıcılar belirli bir süre içerisinde silinecek fotoğraflar yayınlayabilecek.

WABetaInfo tarafından yayınlanan habere göre kullanıcılar belirlenen bir sürenin sonunda her iki taraf için de ortadan kalkacak fotoğraflar paylaşabilecek. Ayrıca bu özellik ile paylaşılan fotoğrafın süresi görsel önizleme kısmında ayarlanabilecek.

WhatsApp Tarafından Geliştirilen Yeni Özelliğin Test Görüntüleri
WhatsApp Tarafından Geliştirilen Yeni Özelliğin Test Görüntüleri

Yakın kaynak WABetaInfo tarafından paylaşılan tweette yer alan bilgiler ise şöyle;

Whatsapp iOS ve Android için yayınlanacak güncellemede kendini yok edebilen süreli fotoğraflar özelliği üzerine çalışıyor.

  • Kendi kendini yok eden fotoğraflar WhatsApp’tan dışa aktarılamayacaktır.
  • WhatsApp henüz kendi kendini yok eden fotoğraflar için bir ekran görüntüsü algılaması uygulamadı. (Instagram Direct Message ile aynı konsept)

Yeni özellikte yayınlanan fotoğrafların kullanıcılar tarafından dışa aktarılmasına izin verilmeyecek. Fakat verilen bilgilerden anlaşılabileceği gibi yeni özellikte tarafınıza gelen fotoğrafların ekran görüntüsünü almanız karşı tarafa bildirim göndermeyecektir. Bu nedenle özelliğin işlevselliği tartışılabilir. Snapchat uygulamasında paylaşılan fotoğrafların ekran görüntüsü alındığı takdirde karşı tarafa bildirim gidiyor. Bu nedenle genellikle fotoğraf paylaştığınız kullanıcı ekran görüntüsü almaktan çekiniyor. Dolayısıyla ekran görüntüsü algılaması uygulanmayacak bu özelliğin normal fotoğraf göndermekten pek bir farkı kalmayabilir.

Kaynak: WABetaInfo

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.