Haberler

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Görüntülü ve Sesli Görüşme Özelliklerini Getirdi

Aralık ayındaki sınırlı bir şekilde kullanıma sunulan özellik herkese açık hale geliyor.

WhatsApp’ın Mac ve PC için masaüstü uygulamasının bugün sesli ve görüntülü aramaya başladığını duyuran şirket, hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda diğer WhatsApp kullanıcılarına uçtan uca şifreli aramalar sunduğunu da duyurusuna ekledi.

Sesli ve görüntülü arama, WhatsApp cephesinde yeni bir özellik değil. Android ve iOS platformlarındaki mobil uygulamalar bu özelliği uzun süredi sunmakta. Ayrıca WhatsApp, masaüstü arama özelliğini geçen yılın sonunda küçük bir kullanıcı grubuna sunmaya başlamıştı. Ancak bugünkü lansmanda, bu özelliğin artık tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından masaüstünde kullanılabileceği açıklandı. Buna istinaden WhatsApp’a sahip cihazlarda sesli ve görüntülü arama özelliği çok daha yaygın bir özellik haline gelecek.

Facebook, aramalarınıza kulak misafiri olamayacak

Şirket, kullanıcıların güvenlik endişelerine bir nebze olsa da su serpti. Masaüstüne gelecek olan özellik, mobildeki görüntülü arama özelliği gibi, uçtan uca şifreleme yaptığını vaat ediyor. Yani WhatsApp veya Facebook aramalarınızı göremiyor veya duyamıyor. Ancak yine de son dönemlerde ki tartışmalı adımlarından sonra WhatsApp’ın kullanıcıların güvenini kazanması zor görünüyor.

Ancak masaüstü sürümünün mobil sürüme göre bir dezavantajı var. Kullanıcılar masaüstü sürümündeki aramalarında grup aramaları yapamacayak, yalnızca bire bir aramalar desteklenmekte.

Yeni görüntülü arama özelliğini kullanmak için, WhatsApp masaüstü uygulamasını Mac veya PC’de kurmanız gerekece. Bunun için de mobil versiyon için bir hesabınızın bulunması gerekmekte. Uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra, kullanıcılar masaüstü uygulamasında oturum açmak için bir QR kodu tarayacak ve ardından WhatsApp’ın masaüstü sürümünü normal hesaplarıyla kullanabilecekler.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Netflix Türkiye Üyelik Paketlerine Zam Geldi
ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği
Microsoft, E-Posta Siber Saldırılarında Çin’i Suçladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.