Haberler

Netflix Mobil Uygulamasına Kahkaha Katıyor: Fast Laughs

Netflix, şimdilik belirli kullanıcılar için TikTok benzeri 15 ila 45 saniyelik kısa videoaları içeren bir sekme test etmeye başladı.

netflix

TikTok’un yükselişi sosyal platformlardaki yarışı kızıştırdığı kesin. Tutan yeni bir özelliğin çok hızlı şekilde rakipleri tarafından da çekinmeden uyguladıklarına şahit oluyoruz. Netflix, sosyal platformlar arasında oyuncu olmasa da mobil uygulaması için TikTok’un dünyaya yaydığı kısa süreli videolar kanalını test etmeye başladı. Fast Laughs, henüz belirli kullanıcılar için test edilen özelliğin Türkçe isimlendirmek erken olacaktır. Diğer taraftan özelliğin kısa sürede tüm kullanıcılar için aktif olacağını söyleyebiliriz.

İsminden anlaşılacağı üzere sekmenin komedi odaklı içerikler olacak. TikTok’ta olduğu gibi yukarı kaydırma komutuyla bir sonraki içeriğe geçiş yapılabilecek. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen video akış hizmeti Netflix, bu özellik ile uygulamasına kahkaha katacak. Beğenilen bu videolar paylaşılabilicek ve kaydederek benzer içerikler sunmakta yardımcı olacak.

Bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada, “Netflix’te deneyimi iyileştirmek için her zaman yeni yollar arıyoruz” dedi. “Üyelerimizin çoğu komediyi seviyor, bu yüzden yeni şovları keşfetmelerine ve klasik sahnelerin keyfini çıkarmalarına yardımcı olmanın heyecan verici yeni bir yolu olacağını düşündük. Bu tür testleri farklı ülkelerde ve farklı süreler boyunca deniyoruz ve kullanıcılar tarafından beğenilirse geniş çapta kullanılabilir hale getireceğiz” diye ekledi.

Fast Laughs özelliği, Netflix Çocuk profillerinde kullanılmaycağını ekleyelim.

Kaynak

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.