Haberler

Microsoft Yunanistan Başkenti Atina’da Veri Merkezi Kuruyor!

Microsoft, Atina’da üç veri merkezi kuracak. Bu yatırım Yunan ekonomisine uzun vadede yaklaşık 850 milyon dolar sağlayacak.

Haber Pazartesi günü Microsoft Başkanı Brad Smith ve Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis tarafından duyuruldu.

Atina’da düzenlenen sanal etkinlikte Brad Smith, “Yeni veri merkezi işletmeler, tüketiciler ve bankalar için faydalı olacaktır” dedi.

Smith, “Bugün Yunanistan’da araştırma ve teknolojiye yatırım yapıyoruz. Binlerce insana eğitim verme taahhüdümüzün Yunanistan için faydaları olacak”dedi ancak yatırım büyüklüğünü açıklamadı.

Smith’in açılış konuşmasında şu sözleri dikkat çekti, ” Bu önemli yatırım, Yunan ekonomisine, Yunan nüfusuna ve Yunan hükümetine olan güvenimizin bir kanıtıdır. Bu sık ve düşüncesizce yaptığımız bir şey değil.”

Microsoft bu yatırımla, yerel bulut hizmetlerine erişimi olan kamu sektörü ve işletmelerin dijitalleşmesini hızlandıracak aynı zamanda dijital teknolojiler konusunda 100.000 kişiye ise beceri kazandıracağını öne sürdü.

kaynak

kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.