Haberler

Cumhurbaşkanı: “500 Bin Öğrenciye Tablet Verilecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan kabine toplantısının ardından tablet ve bilgisayar ihtiyacı olan öğrenciler için bazı açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada 500 bin öğrenciye tablet verileceğini söyleyen Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. ” dedi.

Ayrıca ülkenin internet altyapısı ile ilgili de konuşan Erdoğan, “Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone’la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.” dedi.

Tabletlerin ne zaman dağıtılacağı henüz belli olmazken, tablet veya bilgisayara erişemeyen öğrencilere öncelik tanınacağı düşünülüyor.

Diğer taraftan, ülkemizdeki altyapı eksikliğine değinilmesiyle, altyapı eksikliğinin dijital dönüşüm için ülkemizdeki en büyük engellerden biri olduğu ve hızla bu konuya eğinilmesi gerektiğini gösteriyor.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.