Haberler

Microsoft, Windows Kullanıcılarını Siber Güvenlik Tehdidine Karşı Uyarıyor

Microsoft’un tehdit koruma istihbarat ekibi, yıkıcı etki gösterebilecek “önemli ve büyüyen” bir siber güvenlik tehdidi konusunda uyardı.Yeni keşfedilen NetWalker türü gibi ransomeware tehditleri Windows 10 explorer çalıştırılabilir işlemine kötü amaçlı kod olarak ekleyebilmekte ve bu durum bir siber saldırı habercisi olabilmektedir.

Microsoft tehdit koruma istihbarat ekibi, bir tür ransomeware saldırısının, özellikle iş kullanıcıları için, bugün karşılaştığımız “siber saldırılardaki en etkili eğilimlerden biri” olarak nasıl önemli ve büyüyen bir tehdit oluşturduğunu ayrıntılı olarak açıkladı. İyi haber şu ki, Microsoft’un yıkıcı yükler olarak adlandırdığı saldırının erişim sağlayabilmesine rağmen, saldırılar ve devamında gelen zararlar önlenebilir.

Microsoft araştırmacıları, bu ransomeware saldırılarının gizli bir yaklaşımla çok fazla uğraşmadığını gözlemledi; ağlarınıza erişim sağlayabilirlerse, izlerini gizleme endişesi duymadan çalışmaya devam ederler diye belirtti.

Microsoft, Ransomeware ve diğer saldırı türlerini azaltmaya yönelik öneriler sunmaktadır.Tam olarak uygulanacak etki azaltıcı taktikleri anlamak için Microsoft tehdit koruma istihbarat ekibi raporunun okunması tavsiye edilmektedir.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu