Haberler

Microsoft, Windows 10 Oyun Sorunları İçin Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Windows 10 2004, Windows 10 20H2 ve Windows 10 21H1 için isteğe bağlı KB5004296 Önizleme toplu güncelleştirmesini yayımladı. Bu güncelleme, Mart ayından ortaya çıkan Windows 10 oyun sorunlarını düzeltiyor.

Güncellemeleri yüklemek isteyen windows kullanıcıları, Ayarlar’a gidip Windows Update’i tıklayıp  ‘Güncellemeleri Kontrol  Et’i seçerek  bu güncellemeyi yükleyebilir.

Windows 10 kullanıcıları ayrıca KB5004296 önizleme güncelleştirmesini Microsoft Update Kataloğu’ndan el ile indirip yükleyebilir.

Oyunlarda düzeltilen sorunlar şöyle:

Mart ayından bu yana, Windows 10 kullanıcıları oyun oynarken performans sorunları ve düşük frame rates hızlarından şikayet ediyordu. Sorunlar ortaya çıktığında NVIDIA’nın kullanıcılara oyun sorunlarını çözmek için eski Windows 10 güncellemelerine geri dönmelerini tavsiye etmişti. Microsoft’un yayınladığı KB5004296 güncellemesinin bir parçası olarak Microsoft, güç planlarının ve oyun modunun çalışmasını engelleyen, daha düşük FPS’ye neden olan ve oyuncular için performansın düşmesine neden olan sorunları düzeltti.

Windows 10 KB5004296 güncellemesi ile aşağıdaki sorunlar giderildi

  • Oyun servislerinin belirli oyunları masaüstü kullanıcıları için açmasını engelleyen sorun düzeltildi.
  • Giriş Yöntemi Düzenleyicisi’ni (IME) kullanarak metin girmenizi engelleyen sorun düzeltildi. Bu, örneğin, güç seçeneklerini bir dizüstü bilgisayarın kapağını kapatacak şekilde ayarladıysanız, başlatmadan sonra meydana gelebilir.
  • Bir oyun kumandasındaki tetik düğmesine bastığınızda oyunda bir şey seçme sesini yüksek sesle çalan sorun düzeltildi.
  • Güç planlarının ve oyun modunun beklendiği gibi çalışmasını engelleyen sorun çözüldü. Bu, oyun oynarken daha düşük kare hızları ve düşük performans yol açıyordu.
  • Sanal özel ağa (VPN) bağlandıktan sonra internete bağlı olduğunuzun algılanmaması sorunu çözüldü.
  • Yazdırmanın durmasına veya yanlış çıktı yazdırılmasına neden olan bir sorun güncellendi. Bu sorun, Windows 10 sürüm 2004 veya sonraki bir sürümüne güncelleştirdik ten sonra bir USB bağlantısı kullanarak yazdırıldığında ortaya çıkıyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.