Blog

Microsoft Teams Sohbet Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Teams uygulaması, uzaktan çalışan kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayan bir uygulama. Rakiplerine göre yeni bir uygulama olan Microsoft Teams alışma döneminde bazı kullanıcılara zorluk çıkartabilir. Bu rehberimizde Microsoft Teams sohbet silme ya da Microsoft Teams sohbet düzenleme konularını ele aldık. 

Yazılım devi Microsoft’un koronavirüs pandemisi sonrasında kullanıma sunduğu Microsoft Teams uygulaması çalışanların ya da öğrencilerin kolay bir şekilde iletişim ihtiyaçlarını çözüyor. Windows işletim sistemine entegre olarak gelen Microsoft Teams uygulamasının diğer platformlarda da uygulamaları bulunuyor ve bu sayede ürün neredeyse tüm cihazlarda çalışıyor. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu önemli bilgilere hızlı bir erişim imkânı sunan Microsoft Teams, kullanıcıların tüm sohbetlerini sağlıyor. Uygulama masaüstü ya da mobil sürümleri üzerinden tüm konuşmaların silinmesine imkân tanımıyor. Pek çok kullanıcı için önemli olan bu konu için geçici bir çözüm bulunuyor. 

Microsoft Teams Sohbet Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Teams sohbet silme ne yazık ki mümkün değil. Kullanıcılar sohbet silme yerine sohbetleri gizleme özelliğini kullanabilir. Microsoft Teams sohbet gizleme için kullanıcıların masaüstü uygulamasının solunda yer alan sohbetlerin üstündeki üç noktaya tıklamaları gerekiyor. Burada açılan pencereden “Gizle” seçeceğine tıklayan kullanıcılar sohbetleri kolayca gizleyebiliyor. 

Microsoft Teams Mesaj Silme

Microsoft Teams mesaj silme, kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu. Microsoft Teams uygulamasında mesaj silmek isteyen kullanıcılar masaüstü uygulamasında imleci mesajın üstüne getirerek tepkilerin ve birtakım aksiyonların bulunduğu menüyü açabilir. Mesajı kaldırmak için buradan “Sil” seçeceğine tıklamanız yeterli. Mobil uygulamalar üzerinden kullanıcılar silmek istedikleri mesaja uzun süre dokunarak açılan pencereden “Sil” diyerek mesajı silebilir. 

Microsoft Teams Sohbet Gizleme

Microsoft Teams sohbet silme ne yazık ki mümkün değil. Sohbetler sekmesini kalabalık görmek istemeyen kullanıcılar sohbetleri gizleyerek bu kalabalıktan kurtulabilir. Sohbetleri gizlemek için masaüstü uygulamasından sohbetin üzerine gelerek seçenekler menüsüne (üç yatay nokta) tıklayarak gizle diyebilirsiniz.

Microsoft Teams Mesaj Düzenleme

Microsoft Teams mesaj düzenleme işlemi gayet kolaydır. Masaüstü uygulaması üzerinden düzenlemek istediğiniz mesajın üstüne giderek seçenekler menüsüne erişin ve buradan “Düzenle” seçeceğine tıklayarak mesajınızdaki gerekli düzenlemeleri yapıp. Mobil uygulama üzerinden düzenlemek istediğiniz mesaja uzun süre dokunarak mesajınızı düzenleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.