Haberler

Microsoft Teams Eski Çağrı Kayıtlarının Otomatik Olarak Silineceğini Açıkladı

Microsoft eski Teams kayıtlarına ulaşmak isteyen kullanıcıları uzun süre beklememek konusunda uyardı.

Microsoft’un açıklamasına göre belirli bir zaman aralığından sonra Teams video konferans servisi çağrı kayıtlarını silecek. Kullanıcıların dosyalarını indirmediği ya da dinlemediği süre, bu belirli zaman aralığını geçerse, çağrı kayıtlarını tamamen kaybedecekler.

Firmanın onayladığına göre bu belirlenmiş süre 60 gün. Yani kullanıcılar 60 gün boyunca çağrı dosyalarıyla etkileşmezlerse dosyaları Teams tarafından siliniyor.

Microsoft’a göre 60 gün, kullanıcıların toplantı kayıtlarını izlemeyi bıraktığı zaman aralığının ortalaması.

Kullanıcılar ve adminler bu silinme tarihine müdahale edebilecekler fakat bu ayar henüz erişime açık halde değil.

Microsoft Teams bütün çağrıların otomatik olarak kaydedileceğini haziran 2021’de duyurmuştu. Önceden kullanıcılar çağrı kaydı özelliğini kendi istekleriyle aktif edebiliyorlardı. Programa katılımda, kullanıcılar toplantının kaydedildiğine dair bir uyarı alıyorlar ve toplantı sonlandığında bu kayıt kullanıcıların indirip dinlemesi için hazır hale geliyor.

Aslında bu özellik endüstri regülasyonlarına veya yerel kanunlara uygunlukları sürekli mercek altında olan firmalar için oldukça faydalı.

Ayrıca yeni bir güncellemeyle Teams çağrı yöneticileri toplantı kayıtlarının silinmeden önce OneDrive ve SharePoint gibi ortamlara yüklenebilmesini sağlayabilecekler.

Özelliğin eylül ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Microsoft gelecek bu yenilikle çağrı kaydı alabilme ve bu kayıtları silebilme opsiyonlarına bayağı bir süredir sahip olan Zoom gibi rakiplerine yetişmeyi hedefliyor.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.