Haberler

Twitter Yeni Bir Dükkan Özelliği Test Ediyor

Twitter yeni bir dükkan modülü test ederek alışveriş ortamına geri katılmak istiyor. Özellik firmaların profillerinin tepesinde bir alışveriş sekmesi oluşturmalarını sağlayacak. Twitter daha önce de 2014 yılında bir “Satın Al” düğmesi getirmiş fakat bu özellik 2017 yılında kaldırılmıştı.

Bu özellik ile kullanıcılar çeşitli markaların bir takım ürünleri arasında gezinebilecek. Satın almak istedikleri bir ürüne tıklayıp ürün hakkındaki bilgilere ve ürünün resimlerine ulaşabilecekler.

Yeni dükkan özelliği şimdilik Amerika’da bir kaç marka ile test ediliyor. Aynı zamanda İngilizce iOS kullanıcıları için de denenebilir hale gelecek. Yakın zamanda da farklı ülkelerdeki kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Twitter yayınladığı bir blog yazısında “Bu pilot uygulama ile etkileşimli, tepki veren ve konuşkan kullanıcılarımızın ürünlere ne derece reaksiyon göstereceğini keşfedebileceğiz. Aynı zamanda bize insanların Twitter üzerinde nasıl bir alışveriş tecrübesi yaşamak istedikleri konusunda fikir verecek.” açıklamasında bulundu.

Twitter’ın dükkan özelliği Facebook, Instagram ve hatta Whatsapp uygulamalarında olduğuna benzer şekilde çalışacak. Facebook’a ait iki uygulamada da dükkan özelliği ile insanlar farklı firmaların ürünleri arasında gezinebiliyor ver doğrudan uygulama üzerinden arzuladıkları ürünü alabiliyorlar.

Twitter bir süredir uygulamasını reklamlar dışında parasallaştırmaya çalışmaktaydı. Yakın geçmişte Twitter Blue isimli paralı abonelik sistemi duyurulmuştu. İnsanlar bu abonelik sistemiyle ödemeye has ekstra özelliklerden faydalanabilecekler.

Twitter aynı zamanda öteki kullanıcıların tweet’lerine “bahşiş” bırakabilmenizi sağlayan Tip Jar (Bahşiş Kavanozu) özelliğini getirmişti. Tabii ki Twitter bu bahşişlerden bir komisyon almakta.

Kaynak: firstpost.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.