Haberler

Windows 11 Beta Sürümüne Ulaştı

Microsoft Windows 11’i 24 haziran tarihinde açığa çıkartmış ve Windows Insider programına dahil kullanıcılara hızlıca önizleme sürümüne erişim imkanı vermişti.

Geçtiğimiz hafta geliştirici kanalındaki Windows 11 önizleme sürümüne Teams chat entegrasyonu getiren Microsoft şimdi de Windows 11’i daha stabil bir beta kanalına getiriyor.

Microsoft, kullanıcıları bu beta sürümünün henüz Teams chat entegrasyonuna sahip olmadığı konusunda uyarıyor. Yeni Teams entegrasyonu, Windows 10’daki Skype düğmesinin yerine geçecek ve görev çubuğunda bir chat düğmesi şeklinde yer alacak.

Teams’in beta sürümde önümüzdeki haftalarda aktive edilmesi planlanıyor. Microsoft aynı zamanda geliştirici kanalındaki kullanıcıların daha stabil bir tecrübe için beta kanalına geçiş yapmalarını tavsiye ediyor.

Geliştirici kanalındaki build’e gelen öteki yenilikler arasında görev çubuğundaki gizli ikonların Windows 11 stiline güncellenmesi, Bildirim Merkezi’nde Focus yardımı ayarlarına hızlı erişim ve görev çubuğundaki uygulamaların eylem gerektiğinde yanıp sönmesi gibi yenilikler bulunuyor. Yanıp sönen uygulamaların kullanıcıya haber verirken aynı zamanda dikkat dağıtıcı olmaması hedefleniyor.

Windows 10’a Home, Pro, Pro for Workstations ve Pro Eğitim versiyonlarına 18 aylık destek gelmişken, Windows 11’e bu destek 24 aylık olarak geliyor. Her ayın ikinci salısına has yama özelliği ise yerini koruyor.

Windows 11 ayrıca beraberinde yeni donanım gereksinimleri ile geliyor. Bu özelliklerden özellikle TMP 2.0 gereksiniminin çıkışa yakın bir zamanda kaldırılması bekleniyor. Çünkü kullanıcıların çoğunun donanımı bu özelliğe sahip değil ve Microsoft elinden geldiğince çok kullanıcıya ulaşmak isteyecektir.

Kaynak: zdnet.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.