Haberler

Microsoft PowerToys Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft Windows 10 PowerToys araç setini, ekranınızdaki herhangi bir yerden renk seçmenize ve panonuza kopyalamanıza yardımcı olmak için yeni bir renk seçimi programıyla güncelleştirmiştir. Microsoft PowerToys ilk sürümünü Eylül 2019’da piyasaya sürmüştü.Windows 10 kullanıcılarının çeşitli görevleri (pencereleri yeniden düzenlemeden dosya yeniden adlandırmaya) daha hızlı yapmalarına izin veren açık kaynak kodlu sistem yardımcı programı. Bu programlar verimliliği en üst düzeye çıkarmak veya daha fazla özelleştirme eklemek için yeni özellikler ekler veya değiştirir.

Bugünkü sürüm olan PowerToys 0.20.0, Dosya Gezgini, FancyZones ve PowerRename geliştirmeleriyle birlikte ve başlatıcıya yeni yüklenen uygulamaları algılanmamasına neden olan hataları ele alıyor. Bu güncellemenin öne çıkan özellikleri arasında, Klavye Yöneticisi aracı artık uygulama düzeyinde kısayolların yeniden eşlenmesi için destek içeriyor kısayollara ve kısayol tuşlarına yeniden eşleme desteği ekliyor.

Yeni Windows 10 Renk Seçici Özelliği

Yeni piyasaya sürülen Renk Seçici yardımcı programı, PowerToys ayarlarından etkinleştirildikten hemen sonra Win + Shift + C etkinleştirme kısayolu kullanılarak başlatılabilir. Renk Seçici (yalnızca Win, Ctrl, Alt ve Shift kısayol tuşları kullanılabilir) veya kopyalanan rengin biçimi (RGB veya HEX) için başka bir etkinleştirme kısayolu yapılandırmak isterseniz, ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Yeni araç ayrıca çoklu monitör kurulumları için destek ile birlikte geliyor.

Microsoft’un Windows 10 PowerToys 0.20.0 sürümünü kullanmaya başlamak için, GitHub’daki yükleyiciyi kullanarak indirip yükledikten sonra PowerToys simgesinden erişebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.