Haberler

Microsoft, Haziran Güncellemelerinin Neden Olduğu VPN, RDP, RRAS ve Wi-Fi Sorunları Güncelleme Yayınladı

Microsoft’tun haziran ayında yayınlandığı güncellemeler sonrası VPN, RDP, RRAS ve Wi-Fi kullanan windows sistemlerde sorunlar meydana gelmişti. Güncellemeleri yükleyen kullanıcılar Wi-Fi bağlantılardan kesinti olduğu Windows Server sistemlerde VPN kesintileri gibi sorunları bildirmişt.

Microsoft, bu sorunları gidermek için KB5014668  (Windows 11),  KB5014665  (Windows Server 2022) ve  KB5014669  (Windows 10, sürüm 1809) güncellemelerini yayınladı ancak yayınlanan güncellemeler tüm windows sürümlerini kapsamadığı belirtiliyor. Bu yayınlanan güncellemler ile Wi-Fi sorunları resmi olarak düzeltildiği söylensede RRAS sorunu için aynı şey geçerli değil. Microsoft, RRAS sorununu düzelttiğini resmi olarak açıklamadı ancak kullanıcıları yukardaki güncellemeleri yükledikten sonra RRAS sorununun düzeldiği bildirdiler.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.