Haberler

AirPods Pro 2 Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen Apple AirPods Pro 2 teknik özellikleri sızdırıldı.

Apple’a yakın kaynaklardan olduğu bilenen ve daha önce sızdırdığı bilgilerde yanılmayan 52Audio isimli site AirPods Pro 2 için de bir sızıntı yayınladı. Yayınlanan içerikte yeni ürünün teknik özellikleri, tasarımı ve işlevleri ile ilgili bilgilere yer verildi. Bu raporda yeni nesil kulaklıkta yeni sağlık izleme özellikleri, geliştirilmiş bul desteği ve hatta işitme cihazı yetenekleri de dahil olmak üzere köklü değişikliklerin olacağı yönünde.

AirPods Pro 2 ne zaman çıkacak?

AirPods 2 Pro’nun tasarım ve teknik özellikleriyle ilgili her geçen gün yeni bir haber ortaya atılıyor. Detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili ise henüz net bir bilgi yok. Son sızıntıyı yayınlayan 52Audio, bu yıl içinde piyasaya sürüleceği ile ilgili bir haber paylaştı. Apple’ın da yakın zamanda 3. Yılını dolduran AirPods Pro üretimini durdurması ve 2023 yılına kadar bu ürünü piyasaya sunması bekleniyor. Farklı kaynaklar da benzer şekilde çıkış için yılın son çeyreğini gösteriyor. Bu kaynaklara göre Apple, AirPods Pro 2 ve iPhone 14 telefonların lansmanını birlikte yapacak.

Apple’dan artırılmış gerçeklik açıklaması

Apple AirPods Pro 2 Özellikleri

52Audio tarafından sızdırılan Apple AirPods 2 Pro görseli

Paylaşılan bilgiler şimdilik sadece bir sızıntı olarak kalsa da paylaşılan fotoğraflar ve sızıntının kaynağı yeni özellikleri doğrular nitelikte. Yeni AirPods Pro 2 ile birlikte gelmesi beklenen özelliklerin en önemlisi çip. Önceki kulaklık modellerinde çip değişimine fazla yer vermeyen Apple, yeni modelde yeni nesil bir H1 çip kullanacak. Tasarımsal olarak da köklü değişiklik beklenen ürünün silikon uçları sağlamlaştırılıyor. Yeni AirPods 2 Pro’da şarj kutusu ile ilgili de yeni bir gelişme gözleniyor. Şarj kutusuna yerleştirilecek bir hoparlör aracılığıyla kaybolma durumunda sesle bulma özelliği geliştiriliyor.

Yeni AirPods ile birlikte nabız ölçümü, sıcaklık sensörü, ses geliştirmeleri gibi birçok gelişmiş özellik de kendine yer buluyor. Şarj süresi konusunda da önemli bir gelişme olması beklenen üründe şarj cihazı da Type-C modele geçiyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.