Haberler

Microsoft, ‘Büyük Talep’ Sonrasında Ücretsiz Windows 365 Bulut PC Denemelerini Durdurdu

Windows 365, bulut ortamındaki bir bilgisayara web tarayıcınızdan erişmenize olanak tanıyor

Microsoft, bu hafta başlarında Windows 365 adını verdiği yeni bulut PC hizmetini kullanıma sunmuştu. Şirket, yaşanan yüksek talep nedeniyle ücretsiz denemeleri sonlandırmak zorunda kaldı. Windows 365, çeşitli CPU, RAM ve depolama seçeneklerine sahip bir bulut bilgisayar kiralamanıza ve ardından bir web tarayıcısı aracılığıyla Windows 10 veya (kullanıma sunulduğu zaman) Windows 11 kullanmanıza olanak tanıyor. Hizmet, kullanıma açıldıktan yalnızca bir gün sonra ücretsiz deneme hesapları nedeniyle maksimum kapasiteye ulaştı.

Microsoft 365 Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Önemli talebin ardından Windows 365 denemeleri için üst kapasiteye ulaştık” ifadesi kullanıldı. Windows 365 program yönetimi direktörü Scott Manchester, “Windows 365’e inanılmaz bir talep aldık ve ek kapasite sağlarken ücretsiz deneme programımızı duraklatmamız gerekti” açıklamasını yaptı.

microsoft cloud pc
Browser üzerinden erişilen Windows 365 servisi

Windows 365 şu anda yalnızca işletmeler tarafından kullanılabilir durumda. Buna ek olarak yalnızca bir günlük ücretsiz deneme süresinden sonra hizmetin kapasite sorunları yaşaması, Microsoft’un beklediğinden daha fazla talep olduğunu gösteriyor olabilir. Microsoft Pazartesi günü yaptığı duyuru ile yeni hizmetini Windows 10 lisansı olanlara, bir vCPU (sanal çekirdek), 2 GB RAM, 64 GB depolama ve 12 GB bant genişliği için kullanıcı başına aylık 20 ABD dolarından başlayan fiyatlarla kullanıma açmıştı.

Windows 365 için, sekiz vCPU, 32 GB RAM ve aylık 158 ABD Doları karşılığında 512 GB depolama içeren en üstteki yapılandırma da dahil olmak üzere kullanıcı ihtiyaçlarına göre değiştirilebilen çeşitli donanım yapılandırmaları bulunuyor. Tüm farklı fiyat seçenekleri Windows365.com’da mevcut, bunun yanında kullanım sınırı aşılmasaydı hizmeti ücretsiz olarak deneme şansına bile sahiptiniz. Microsoft yetkilileri ücretsiz denemenin, net bir şekilde kalıcı ya da geçici olarak durdurulduğuna, geçici olacak ise ne zaman tekrar kullanıma sunulacağına dair bir açıklama yapmadı.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

WhatsApp, Tek Seferlik Görülen Fotoğraf ve Video Özelliğini Kullanıma Sunuyor
Microsoft, ABD’deki Çalışanlarına Aşı Zorunluluğu Getirdi
Amazon’un Drone İle Teslimat Projesi “İçe Doğru Çökmekte”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.