Haberler

Microsoft, ABD’deki Çalışanlarına Aşı Zorunluluğu Getirdi

Microsoft, ABD’deki işyerleri için en erken tam yeniden açılma tarihini 7 Eylül’den 4 Ekim’e erteledi, bunun yanında ABD’deki çalışanları ve sağlayıcılarından Eylül ayından itibaren aşı olduklarına dair kanıt talep etmeyi planlıyor.

Microsoft, Eylül 2021’den itibaren ABD’deki Microsoft binalarına giren tüm çalışanlar, satıcılar ve misafirler için COVID-19 aşısı olduklarına dair kanıt talep etmeyi planlıyor. Yetkililer yeni kılavuzu 3 Ağustos’ta paylaştı.

Microsoft yetkilileri bugün ayrıca şirketin ABD’deki işyerlerinin tam açılışı için en erken tarihin 4 Ekim’e ertelendiğini de söyledi. ABD’deki Microsoft çalışanlarının çoğu, en azından yarı zamanlı olarak ofislerine geri dönüyor.

Özel sebeplere sahip çalışanlar muafiyet elde edebilir

Yetkililer bugün, Microsoft’un çalışanlar için bir “uyum” sürecine sahip olacağını, böylece tıbbi bir durumu veya aşılanmalarını engelleyen dini sebepler gibi başka bir nedeni olanların muafiyet elde edebileceklerini söyledi. Ayrıca, bağışıklığı baskılanmış olanlara bakan kişilerin veya aşı olamayacak kadar küçük çocukların ebeveynlerinin Ocak 2022’ye kadar evden çalışmaya devam edebileceklerini söyledi.

Geçen hafta, Microsoft’un bünyesinde barındırmış olduğu sosyal ağ olan LinkedIn’in yetkilileri, LinkedIn çalışanlarının süresiz olarak uzaktan çalışmaya devam edebileceklerini söyledi.

Microsoft yetkilileri, şirketin iş yaptığı her bölge, ülke ve eyalette yerel bazda uzaktan çalışma ihtiyacını gözden geçireceklerini ve çeşitli senaryolara göre tarihleri ​​ve politikaları gerektiği gibi ayarlayacaklarını söyledi.

Giderek artan sayıda teknoloji ve teknoloji dışı işletme, çalışanlarına aşı yapılmasını zorunlu kılıyor. Bunun yerine bazıları, COVID pandemisinin en yeni varyantlarının yeniden ortaya çıkmasını engellemenin bir yolu olarak çalışanların kapalı alanlarda maske takmasını zorunlu kılmayı planlıyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Amazon’un Drone İle Teslimat Projesi “İçe Doğru Çökmekte”
Google Chrome Artık “Güvenli Web Sitesi” İşaretini Göstermeyecek
Windows 365 Bulut PC Servisinin Abonelik Ücretleri Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.