Haberler

Microsoft Azure FXT Edge Filer Kullanıma Hazır

Hybrid storage mimarisi için tasarlanmış olan Azure FXT Edge Filer, mevcut network-attached storage NAS cihazlarınız ile Azure Blob storage’ un birlikte  kullanılmasını sağlar. Aslen on-premde çalışan ve veri için optimizasyon sağlayan bir donanım (appliance) olan ürün WAN gibi düşük Bağlantı hızları için software ve hardware katmanını birlikte kullanarak yüksek throughput, düşük gecikme süreleri sunmak için tasarlanmıştır.

Temelde iki model appliance bulunmaktadır. Veriye erişimin son derece hızlı olması için DRAM kullanılır. SSD diskler ise cache için kullanılır. Pek çok farklı marka ve model storage alt yapınız için tek bir Bağlantı ve yönetim noktası sunar. Birden çok üreticiyi desteklediği gibi pek çok bilinen protocol içinde desteği bulunmaktadır. NFSv3, SMBv2, NetApp, Dell EMC Isilon, Azure Blob Storage ve Amazon S3.

Daha fazla bilgi için

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-fxt-edge-filer-now-generally-available/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu