Haberler

Azure Üzerinde Yeni B Serisi Sanal Makineler Kullanıma Hazır

Microsoft müşterilerden gelen daha güçlü B serisi makine taleplerine Temmuz ayı itibari ile cevap verdi. Esnek CPU kullanım seçeneği sayesinde sanal makineler için en kritik konu olan maliyetleri daha aşağı çeken bu seride B12MS, B16MS ve B20MS olmak üzere 3 yeni sanal makine tanıtıldı.

Performans olarak zirve yapan daha sonra düşük bir seyir ile ilerleyen iş yüklerine uygun makineler olarak bilinen B serisi makineler daha çok dev ve test ortamları için önerilmektedir.

B serisi makinelerin önerilen iş yükleri için örnek CPU kullanım grafikleri aşağıdaki gibidir;

Daha fazla bilgi için

https://azure.microsoft.com/en-us/updates/larger-b-series-vm-sizes-now-available

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/virtual-machines/linux/b-series-burstable

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu