Haberler

Microsoft, Active Directory Sorunlarını Gidermek İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Microsoft, geçen ayki Windows güncellemelerinin sebep olduğu ve Microsoft .NET kullanan uygulamaların Active Directory Forest Trust bilgilerini alırken veya ayarlarken sorun yaşamasına, kapanmasına veya hata vermesine neden olan bir sorunu çözdüğünü açıkladı. Bu sorun, Windows Server 2022, Windows Server 2019, Windows Server 2016, Windows Server 2012 R2 ve Windows Server 2012 Windows Server platformlarını etkiliyor.

Microsoft, “11 Ocak 2022 veya sonrasında yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra, Active Directory Forest Trust bilgilerini almak veya ayarlamak için Microsoft .NET Framework kullanan uygulamalar başarısız olabilir, kapanabilir veya uygulamadan veya Windows’tan bir hata alabilirsiniz.” diyor. Ayrıca “Ayrıca bir erişim ihlali (0xc0000005) hatası alabilirsiniz. Etkilenen uygulamalar System.DirectoryServices API’sini kullanıyor.” diye açıklıyor. Redmond, Windows Server 2022, Windows Server 2019 ve Windows Server 2016 çalıştıran sistemler için mevcut olan .NET Framework out-band (OOB) güncellemeleri aracılığıyla sorunu çözdüğünü söylüyor. Ayrıca Windows Server Update Services’a (WSUS) ve Microsoft Endpoint Configuration Manager’a manuel olarak da aktarabilirler.

Bu bilinen sorunu gidermek için Microsoft tarafından şimdiye kadar yayınlanan güncelleştirmelerin listesi aşağıdaki gibi:

Microsoft, önümüzdeki günlerde yukarıda listelenmeyen ancak etkilenen Windows veya .NET Framework sürümleri için güncellemeler yayınlamaya devam edeceğini söylüyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.