Haberler

Logo Yazılım, Peoplise dijital insan kaynakları girişiminin çoğunluk hissesini satın aldı

Logo Yazılım, insan kaynakları alanında dijital işe alım süreçleri sunun Peoplise (ELBA HR) % 86,70’ını devraldığını duyurdu.

Bildiğiniz üzere Logo Yazılım, müşteri ilişkileri yönetimininden kurumsal kaynak yönetimine kadar birçok önemli alanda yurtiçinde ve yurtdışında başarılı çözümler sunuyor. 170 binden fazla firmanın güvendiği Logo, günümüzde oyuncu firmaların yaptığı gibi dijital insan kaynakları alanında girişim olan Peoplise’i satın aldı. Peoplise, yetenek yönetimi sistemi, iş başvuru takip sistemleri, sosyal medya kaynaklı işe alımları içeren mobil uyumlu hizmetler sunmakta. Girişim, bünyesinde Avis, BBVA Garanti Bankası, Burger King, Coca-Cola, Allianz, Renault, Ford gibi önemli markalar bulunduruyor. Peoplise’ın Revo Captal ve 500 İstanbul‘dan daha önce yatırım aldığını hatırlatmak isteriz.

Logo, Peoplise’ı satın aldığını KAP’a bildirdi

İnsan kaynaklarında dijital gelişim

İşe alım süreçlerinde dijital kaynakları kullanan Peoplise, sosyal ortamlardan işe alım ve uygun aday seçimi konusunda yenilikçi çözümleri ve mobilitesiyle öne çıkıyor. Sosyal platformlarda potansiyel üyelere sunulan reklamlar, çevirimiçi iş görüşmeleri ve değenlendirmeler ile ulaşılabilecek en uygun adayı hedefleyip müşterilerini bu anlamda memnun etmiş durumda.

Rol oyuncularının girişim aşkı

Bilişim alanında rüştünü ispatlamış markalar, büyüme politikalarında bir girişim satın aldığını görüyor ve okuyoruz. Bunlardan en güzel örneği Google’ın Youtube’ı, Facebook’un Instagram’ı satın alması gibi. Bu oyuncuların yaptıkları bu stratejik hamleler, bulunduğu alanının gelişmesi ve genişlemesi, aynı zamanda karşısına çıkacak olan küçük rakibininde yok etmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu