Anasayfa » Lenovo Thinkpad X1 Fold: Dünyanın İlk Katlanılabilir Bilgisayarı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Lenovo Thinkpad X1 Fold: Dünyanın İlk Katlanılabilir Bilgisayarı

Katlanılabilir telefonlardan sonra sıra bilgisayarlarda.

Lenovo, Thinkpad serisinde daha önce görmediğimiz bir bilgisayar formatı olan Thinkpad X1 Fold’u duyurdu.

Günümüzde ceplerimize girmeye başlayan katlanılabilir telefonlardan etkilenen Lenovo Katlanılabilir Bilgisayar formatı ile karşımıza çıktı. 13 inç OLED ekranla bizleri karşılayan bilgisayar, Samsung Galaxy Fold’dan alışkın olduğumuz katlanabilir yapısıyla, 2499 Dolardan ön siparişe açıldı.

Thinkpad X1 Fold

11. Nesil Intel işlemcileriyle gelecek olan bilgisayarda iki adet USB-C portu ve Sim Kart yuvası mevcut. 8 GB Ram ve 1 TB depolama alanına sahip olan Thinkpad X1 Fold, yaklaşık 1 kiloluk bir ağırlığa sahip.


Lenovo ayrıca yeni diz üstü bilgisayarı olan Thinkpad X1 Nano’yu da tanıttı.

Thinkpad X1 Nano

Thinkpad X1 Nano, 900 Gram ağırlığıyla bugüne kadar üretilen en hafif Thinkpad dizüstü bilgisayar unvanına sahip. 11. Nesil Intel Tiger Lake mimarisinden güç alacak bilgisayarda Wifi 6 ve Thunderbolt 4 desteği mevcut.

13 inçlik bir 2K bir ekrana sahip olan Thinkpad X1 Nano’da 16:10 ekran oranı tercih edilmiş. 16 GB’ta kadar Ram, 1 TB’ta kadar depolama sunabilen cihazda İntel XE entegre grafik birimi bulunuyor.

2020 yılının 4. Çeyreğinde satışa sunulacak olan Nano için 1.399 Dolarlık başlangıç fiyatı belirlenmiş.

Kaynak

Okumaya Devam Edin

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>