Haberler

Playstation Türkiye Oyun Fiyatlarına Yeni Zam

Maalesef konsol tarafında oyuncular için işler kötüleşmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günde tanıtılan Playstation 5’i oyuncular merakla beklerken, Türkiye Playstation Store üzerindeki oyunların zamlanmasıyla oyuncular yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıya kaldı.

Yeni nesilde oyun fiyatlarının 70 Dolar olarak güncelleneceği konuşulurken, Türkiye ve Dünyada zamlar tepkiyle karşılanmıştı. Ülkemizdeki dolar kurunun etkisiyle zaten yüksek olan oyun fiyatlarının, yeni nesil konsollar için tekrar zamlanması, birçok oyuncunun yeni çıkacak oyunlara erişmesini zorlaştıracaktır.

Yükselen kurların etkisiyle oyun fiyatlarının gün geçtikçe artması oyuncuların bütçesini zorluyor. Playstation Türkiye tarafından yapılan yeni zamların Playstation Store üzerinde yayınlamasından sonra Ekşi Sözlük gibi platformlarda yeni tartışmaların konusu oldu.

Zamlanan oyunların bir kısmı ise şu şekilde;

  • Fifa 20 679 TL (Eski indirimli fiyatı 30 TL)
  • Marvel’s Avengers 679 TL (Eski fiyat 429 TL)
  • Need for Speed Heat Deluxe Edition 779 TL (Eski fiyat 259 TL)

Görünen o ki oyun fiyatları gün geçtikçe artmaya devam edecek. Oyuncuların beklentisi ise yerel fiyatlandırmaya gidilmesi yönünde. Firmaların yabancı olmadığı yerelleştirme politikasına ise Sony’nin pek sıcak baktığı söylenemez.

Hali hazırda ülkemizde Amazon, Spotify, Netflix ve Steam gibi platformlar yerel fiyat politikası uyguluyor. Düşük kar marjıyla daha fazla abone sayısına hitap eden bu uygulamalar, tüketiciler tarafından da oldukça ilgi görüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.