Haberler

Led Maskeler Yeni Trend Teknoloji Ürünü Olabilir Mi?

Led maskeler yeni teknolojik trend olabilir

Washington merkezli teknoloji ve moda girişim firmasi Lumen Couture ile Oculus yöneticisi ve ürün tasarımcısı olan Chelsea Klukas, pandemi sürecini fırsata çevirmek isteyerek, tüm dünyanın kullanmak zorunda kaldığı yüz maskesi için led aydınlatma içeren maske geliştirdi.

Tüm dünyada yaygınlaşıp hayatımıza hızlıca giren trend teknoloji ürünlerini hatırlarsınız: sanal bebek, stres çarkı, netbook, sanal gerçeklik gözlükleri gibi. Kolay unutulmuş olsalar da pazara çok hızlı girip tüm dünya için iyi bir trend yakaladıklarını söylemek hiçte yalnış olmaz.

Led aydınlatmalı yüz maskesi

Covid-19 virüsü sebebiyle hayatımızda zorunlu hale gelen yüz maskesinin artan ihtiyacı ile girişimcilerde durumu fırsat bilip giyilebilir teknoloji kategorisinde yeni ürünü ortaya çıkardılar. İhtiyacın talebi doğrultusunda ve giyilebilir teknolojik ürün anlamında özerk bir ürün olması hasebiyle led maskeler dünya pazarına hızlaca giriş yapabilir.

Akıllı maske olarak göreceğimiz bu yeni ürün, cep telefonu ile kontrol edilebiliyor. İçinde mikrofon bulunan maskenin, elektronik parçaları çıkartılabilir ve maske yıkanabilir. Ayrıca üretici firma; maske satışlarının git gide daha da arttığını belirtirken özellikle erkeklerden daha çok talep gördüklerini bildirdi.

Sosyal mesafe, Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) bulaşma riskini azaltmada daha etkili olduğu bilinen bir gerçek. Led maskenin karşıdaki kişiye “sosyal mesafe” kuralını hatırlatarak virüse karşı tedbir konusunda başarılı olacağı düşünülüyor. Ne dersiniz, bu ürün hayatımıza hızlıca girip trend ürünü olabilir mi?

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.