Haberler

Google Evden Çalışma Kolaylığını 1 Yıl Uzattı

Teknolojinin başrol oyuncularından olan Google, çalışanları için evden çalışma kolaylığını Haziran 2021’e kadar devam etme kararı aldı.

Bu yılın başında pandemi kapmasında çalışanlarının daha sağlıklı ve iş kaybı olmadan çalışabilmesi için temmuz ayına kadar uzaktan çalışmaya onayı veren şirket, ülkede artan pozitif vaka sayısı sebebiyle Eylül 2020’ye kadar uzattı. Alphabet, alınan son karar ile çalışanları için uzaktan çalışma imkanını 1 yıl daha uzattıklarını duyurdu.

Sundar Panchai evden çalışma süresini uzattı.
Google, çalışmaları için evden çalışmaya devam dedi.Pa

Pandemi sebebiyle uzaktan çalışma imkanı sunan şirket, pazartesi günü yaptığı açıklamada, ofiste olması gerekmeyen çalışanlar için Haziran 2021 sonuna kadar evden çalışmaya devam edileceğini söyledi. Alphabet’in Ceo’su Sundar Pichai, “Çalışanlara önceden planlama yapma yeteneği vermek için, küresel sorumluluğu düşünerek, çalışmamızı 30 Haziran 2021’e kadar ofiste olması gerekmeyen roller için evden devam edeceğiz. Umarım bu, önümüzdeki 12 ay boyunca kendinize ve sevdiklerinize bakmakla işi dengelemek için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sunacaktır.” dedi.

Yeni bir çalışma modeli mi?

Bazı şirketlerin sene sonuna kadar evden çalışma imkanı verirken Twitter süresiz olarak çalışma imkanı sundu. Global olarak 200.000’den fazla çalışanı bulunan dev şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun vadede kararı alan ilk şirket oldu. Facebook, çalışanları için uzaktan çalışma kolaylığı teklif etmiş ve ücretlerinde indirim talep ettiği çıkan haberler arasında olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Geleceği çok iyi projekte edebilen büyük şirketlerin aldığı kararlar, gelecek için bizlere gösterge olabilir. Bu kararlar ile Dünya Sağlık Örgütü ve devlet büyüklerimizin “hayat, marttan önceki gibi olmayacak” demesi, haklı olacaklarının göstergesidir diyebilir miyiz?

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.