Haberler

Kripto Para Piyasasında Yerli Borsa Thodex Vurgunu

Günlük yaklaşık 1.3 milyar dolarlık işlem hacmine sahip yerli kripto para borsası Thodex kurucusu ve CEO’su bu sabah yurtdışına çıktığı söyleniyor.

thodex


Yerli borsalardan olan Thodex geçen haftalarda başlayan şüpheli hareketleriyle alım satım işlemi yapan kullanıcılarını tedirgin etmeye başlamıştı. Çok geçmeden Türkiye, bu sabah büyük bir vurgun haberiyle uyandı ve Thodex, internet erişimini kapatan yerli borsa kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in sosyal medya hesaplarını kapatıp yaklaşık 2 milyar dolar ile yurtdışına çıktı. Faruk Fatih Özer’in Tayland’a gittiği söylentiler arasında.

@Twitter/thodexofficial

Ülkemiz kripto para piyasası dünya ilgi sıralamasında ilk sıralarda. Herhangi bir otoriteye yada regülatöre bağlı olmayan bu sistem için beklenen bir tehlike olduğunu uzmanlar tarafından birçok kez uyarılar bulunuldu.

Thodex skandalı nasıl başladı?

Geçtiğimiz hafta yerli borsanın sistemlerine erişim sağlanmamaya başladı. Kullanıcıların şikayetleri üzerine Twitter üzerinden Degocoin’i bahane ederek, “Uygulama şu anda bakımdadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” bilgisi geçti.

Vurgunu arttırmak için Porsche kazanma vaadi

Gündemin sıcak konusu kripto para hızla yaygınlaşırken Thodex yatırımcıyı cezbetmek için platformu kullananlara 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladı. Bu vaadler ile birçok yatırımcıyı diğer borsalardan çektiği tahmin ediliyor. Şirket, ayrıca ünlü isimleri reklamında kullanırken, adını duyurmak için çekilişle Porsche verdiği biliniyor.

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ülkemde gün geçmiyor ki böyle haberler duymayalım. herkeste bi beklenti var 1 ayda zengin olmak, lüks arabalara binmek. geççen gün ekşide yazmıştı kardeşim şu kadar kazandı lambo aldı falan. bunlar gibi haberler malesef insaımızı kısa zamanda zengin olmaya yönlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.