Haberler

iOS 14 Kullanıcıları Bildirimlerin Eksik Olmasından Şikayetçi!

iOS 14 Apple tarafından kullanıcılara sunulan en güncel işletim sistemi. Son günlerde iOS14, birkaç sorunla gündeme gelmiş durumda. Sorunla ilgili Apple destek forumunda 40 sayfayı aşkın şikayet bulunuyor. İşletim sistemindeki bildirim alma sorunu kullanıcı şikayetlerinin ana konusu olmuş durumda.

iOS14 Bildirim Sorunu

iOS 14 güncellemesi geldiğinde kullanıcılar üçüncü parti uygulamalardan bildirim alamamaktan şikayetçiydi. Bildirim sorunlarına bir yenisi daha eklenerek yerleşik Apple uygulaması iMessage üzerinden bildirim alınamadığı öne sürülüyor.

Apple destek forumunda ortaya çıkan binlerce destek talebinin ardından Reddit üzerinden de konuya ilişkin içerikler ortaya çıkarak farklı çözüm yolları arandı. Bildirimlerle ilgili yaşanan sorunun işletim sisteminden kaynaklandığına emin olabilmek için bildirim ayarlarında aşağıdaki ayarların etkin olması gerekiyor;

  • Ayarlar > Bildirimler > Mesajlar > Kilit ekranında göster (bildirimlerin kilit ekranında görünmesi sağlanır)
  • Ayarlar > Mesajlar > Bildirimleri gizle (bu seçenek aktif olmamalı)

Özellikle iPhone 11 ve iPhone 12 kullanıcıları tarafından dile getirilen şikayetlerde ana konu mesajların gelmesine rağmen bildirim yöneticisine, kilit ekranına bildirim gelmemesiyle birlikte telefondan ses çıkmaması. Bu sorunların 14 Aralık 2020 tarihinde yayınlanması beklenen iOS 14.3 güncellemesi ile çözülmesi bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: Apple Insider

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu