Haberler

Nokia Dizüstü Bilgisayar Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Nokia, cep telefonu pazarının ardından, dizüstü bilgisayar pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirketin ilk modeli ise PureBook X14 olacak.

Şirket geçirdiği kötü günlerin ardından toparlanmaya başlamış, Android tabanlı cep telefonları üretmeye başlamasıyla da kötü günlerini geride bırakmıştı. Şimdi ise mobil dünyanın bir farklı sınıfı olan dizüstü bilgisayar işine girecek olan Nokia, Purebook X14 modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Purebook X14 Neler Sunuyor ?

Şirketin ilk dizüstü modeli olacak olan Purebook X14, Intel i5 işlemci ile geleceği iddia ediliyor. Dizüstü bilgisayarın 1.1 kilogram ağırlığa sahip ve USB 3.0 desteğiyle birlikte HDMI bağlantı portu da bulunacağı söylentiler arasında. Ayrıca dizüstü bilgisayarın Dolby Atmos ve Dolby Vision teknolojilerini de destekleyeceği belirtiliyor.

Nokia Purebook X14 dizüstü bilgisayar
Nokia Purebook X14

Diğer taraftan ilk olarak Hindistan pazarında çıkacağı öngörülen bilgisayarda, Intel’in 10. Nesil diğer işlemcilerinin de kullanılacağı tahmin ediliyor. Cihazların fiyatlarıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmıyor.

Şirketi dizüstü bilgisayar pazarında bir çok dişli rakip bekliyor. Bu firmalara örnek verecek olursak Dell, Lenovo, HP, Acer gibi firmalardan bahsedebiliriz. Şirketin bu pazar için nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. Ancak beklentiler rekabetçi bir fiyat politikası ile birlikte, belirli pazarlarda satış yapılması yönünde.

Kaynak: ndtv.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu