Haberler

Cyberpunk 2077 1 Milyon Eşzamanlı Oyuncuyla Rekor Kırdı

Cyberpunk 2077 geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Oyun dünyasına bomba gibi bir giriş yapan Cyberpunk 2077, oyunculardan büyük ilgi toplamaya devam ediyor. Lansmanında bazı ilginç aksaklıklar çıksa da oyuna gösterilen ilgi oldukça yüksek. Steam veri tabanına göre tek oyunculu aksiyon açık dünya Cyberpunk, eşzamanlı olarak 1.003.262 kişi tarafından oynanarak rekor kırdı.

10 Aralık’ta gerçekleşen lansmanın ardından yayınlanan oyun, Steam üzerinden şuana kadar eşzamanlı olarak en fazla kullanıcı tarafından oynanmış oyun unvanını kazandı. Daha önce Fallout 4′ün sahip olduğu rekor 2015’te kırılmıştı. Fakat Fallout 4 rekoru eşzamanlı olarak 472.962 kişi tarafından oynanarak elde edilmişti. Cyberpunk2077, sayının 2 katından çok daha fazla oyuncu 2015’te kırılan rekoru egale etmeyi başardı.

“Cyberpunk Steam’de 1 milyondan fazla oyuncuya eşzamanlı kolayca ulaşarak, çılgın bir başarıya ulaştı.”

Ayrıca oyun yalnızca Steam üzerinden değil Epic Games, GeForce Now, GoG ve Stadia üzerinden de oynanabiliyor. Bu platformlarda eşzamanlı olarak oynayan kullanıcılar bu sayıya dahil olmadığı için aslında oyun 1 milyonun çok üstünde eşzamanlı oyuncuya sahiptir.

Steam üzerinden anlık olarak oyunu eşzamanlı kaç kişinin oynadığını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: engadget

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu