Blog

HP Mobil iş istasyonları ile üretkenliğin sınırlarını zorlayın

Ofisinizdeki iş istasyonu gücünü her yere taşımak istemez misiniz?

Peki bu nasıl mümkün olabilir? İş istasyonları genellikle Yüksek işlemci ve Yüksek Grafik kartı yapılandırmaları ile ağır iş yüklerinde, Grafik tasarım, 3D çizimler, Video montaj, Render altyapıları veya sayısal analiz uygulamalarını akıcı bir şekilde 7/24 sorunsuz çalıştırmak üzere tasarlanmıştır.

Ancak bu iş gücünü ofis dışına çıkarmak hem güvenlik hem de fiziksel olarak mümkün değil elbette.

Son zamanlarda daha çok önem kazanan uzaktan ve evden çalışma stratejisi aslında korkulduğu gibi olmadığını gösterdi bizlere. Bu kapsamda ister tasarımcı olun ister birden fazla sanal makine açan IT çalışanı, performanstan ödün vermeden kalite ve mobilite arıyorsanız “ZBook 14u ve 15u” sizin için doğru seçim.

Dünyada ilk kez geliştirilen “HP ZCentral” çözümü ile dilediğiniz yerden İş istasyonunuza bağlanıp kayıpsız, bire bir aynı deneyimini yaşayabilir ve bu yapınızı merkezi olarak yönetebilirsiniz.

HP ZCentral iki yazılım ile geliyor;

  • ZCentral Remote Boost
  • ZCentral Connect

ZCentral Remote Boost; Tüm HP iş istasyonu ürünleri ile Ücretsiz sunuluyor. ZCentral Remote Boost ile HP iş istasyonunuza dilediğiniz bir cihazdan ve dilediğiniz bir yerden bağlanıp gücü nereye isterseniz oraya taşıyabilirsiniz. Bu, Son Kullanıcı cihazı bir Thin Client bile olsa iş istasyonu kullanıyor olabilir anlamına geliyor.

ZCentral Connect; Ofise veya Rack kabine koyduğunuz iş istasyonlarınızı ayrı kullanıcı havuzlarına bölüp, dilediğiniz grup veya kullanıcılara yetki vererek merkezi yönetim yapmanızı sağlayan yazılımdır. Bu sayede kimlerin hangi iş istasyonlarını ne kadar süre ile kullanacağını belirlemeniz mümkün.

Önemli ve avantajlı bir nokta ise ZCentral yazılımlarını “HP olmayan” iş istasyonları ile de kullanabilir ve yönetebilirsiniz.

hp.com/ZCentral adresinden 90 Günlük deneme versiyonunu temin ederek şaşırtıcı performansı test edebilirsiniz.

Performans, Güvenlik, Kalite ve Uzun pil ömrü! ZBook 14u & 15u yeni iş ortaklarınız

Eğer İş istasyonu performansını ve gücünü her an elinizin altında hissetmek istiyorsanız “Ultrabook” formatında “HP ZBook 14u” ve “ZBook 15u” ürünleri biçilmiş kaftan.

ZBook 14u Piyasadaki “En ince iş istasyonu” olarak yer alıyor.

ZBook 14u; 1,5 Kg’dan hafif bir ağırlığa sahip. Bu sayede gün boyu ihtiyacınız olan gücü yanınızda taşırken üretkenliği elden bırakmıyorsunuz. Windows 10 Pro ile Optimize edilmiş pil ömrü yarı yolda kalmamanızı sağlıyor.

ZBook14u ve 15u; 4K Ekrana sahip ekran 100% AdobeRGB uyumlu ve HP tarafından özel olarak geliştirilmiş Panel ile geliyor. Ekran özellikle mobil kullanıcılar için birçok alternatif sunuyor, özellikle 1000 NIT olarak gelen parlak bir ekran gerçekten muhteşem ve güneş altında dahi rahtça kullanma imkânı sunuyor.

Her iki modelde de ekranın üst kısmına entegre edilmiş dahili “Güvenlik kamerası koruyucu” ile geliyor, bu sayede kameranıza bant yapıştırmak zorunda değilsiniz.

Mobil durumda en önemli noktalardan biri de Kablosuz ağ elbette. Zbook14u ve 15u en güncel kablosuz ağ teknolojisi olan “WiFi 6 AX” ile geliyor. Depolama tarafında ise 2 TB’a varan NVME SSD kapasitesi ile yüksek boyutları olan dosyalarınız için yeterli alanı sunuyor.

Üretkenlikten ödün vermeyin, Dokunun ve Tasarlamaya devam edin

Dokunmatik ekran opsiyonu olan ve Windows 10 Pro ile 10 saate varan pil ömrü sunuyor. HP ZBook 14u ve ZBook 15u ile ofiste, sahada veya evde kaliteden ödün vermeden kesintisiz bir iş istasyonu performansı yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Darbelere ve Çiziklere ekstra dayanıklı Gorilla Glass cam ile kendinizi daha fazla güvende hissedebilirsiniz.

Tüm bunların yanında opsiyon olarak özellikle yüksek grafik işlem gücüne ihtiyaç duyan kullanıcılar için.4GB GDDR5 güce sahip “AMD Radeon Pro WX3200” grafik kartı seçeneğini tercih edebilirsiniz.

ZBook Notebook’lar ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu