Haberler

Google, MWC 2023 Etkinliğinde Yeni Geliştirmelerini Duyurdu

Teknoloji dünyasının kalbi 27 Şubat ila 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Mobile World Congress (MWC) 2023 fuarında atıyor. Barcelona’da düzenlenen fuarda bugün internet devi Google yeni geliştirmelerini duyurdu. Google’ın hayata geçirdiği ve yakın gelecekte hayata geçireceği geliştirmelere ilişkin detaylar içeriğimizde.

MWC 2023

Mobil teknoloji odaklı MWC 2023 etkinliği bu yıl Barcelona’da düzenleniyor. Bugün (27 Şubat) başlayan etkinlik 2 Mart Perşembe günü sona erecek. Fuarda bugün tanıtımda bulunan şirketlerinden biri de Google oldu. Google, Android ekosisteminde ve uygulamalarında yaptığı gelişmeleri duyurdu.

Google, MWC 2023 fuarında neler tanıttı?

Google’ın MWC 2023’te yer verdiği ve bugün itibariyle kullanıma sunulan ilk geliştirme Google Chrome için yakınlaştırma özelliği. Kullanıcılar akıllı telefonlarında fotoğraf, video, resim ya da metin gibi araçları yakınlaştırmak istediğinde tüm sayfa yakınlaştırılıyordu. Yeni geliştirme ile birlikte tüm sayfayı yakınlaştırmaya ihtiyaç duyulmadan yalnızca istenen araç yakınlaştırılabilecek. Böylelikle sayfa yapısı düzenin bozulmasının da önüne geçilmiş olacak.

Şirket, online konferans uygulaması Google Meet için de gürültü engelleme özelliği getirdi. Bir diğer geliştirme Google Drive üzerinde. Kullanıcılar artık Drive’da stylus kalem kullanarak ya da parmaklarıyla dokümanların üstüne not ekleyebilecek.

Google, kullanıma sunduğu özelliklerin yanı sıra yakın zamanda hayata geçireceği geliştirmeler hakkında da bilgi verdi. Gboard üzerinden 2 emojiyi birleştirerek yeni bir emoji oluşturma, ChromeBook üzerinde hızlı kablosuz kulaklık eşleştirme, Google Wallet’a eklenecek yeni bir ödeme animasyonu, WearOS işletim sistemine sahip saatler için yeni arayüzler ve ses modları Google’ın yakın zamanda kullanıma sunacağı özellikler.

Siz de Google’ın yeni geliştirmeleri hakkında fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu