Anasayfa » Google Duo ve Meet Birleşebilir

Share This Post

Haberler

Google Duo ve Meet Birleşebilir

Google’ın şu anda iki görüntülü arama servisi var; Duo ve Meet. Duo daha çok, tüketiciler için ve düşük bant genişliği olan bağlantılarda çalışma yeteneği olduğundan adından övgüyle söz ettirir. Meet ise, daha çok kurumsal müşterilere yöneliktir. Fakat Google buna rağmen Duo’yu Meet ile değiştirmeyi planlıyor.

Bu karar, Google’ın tüm tüketici hizmetlerini tek çatı altında toplamasıyla ve G Suite başkanı Javier Soltore önderliğinde bir araya getirilmesiyle oluştu. Birleşme Google içinde “Duet” olarak tanımlandı, tahmin ettiğiniz gibi Duo ve Meet kısaltmaları. 9to5Google raporuna göre, iki görüntülü arama hizmetinin birleştirme kararına Duo ekibinin şaşırdığı belirtiliyor. Kaynaklar, Duo’nun yaklaşık iki yıla kadar devam edeceğini ve geçiş sorununun ortadan kalkacağını söylüyor.

Pandemi başlamasından ve görüntülü arama servislerinin popülerliğinin artmasından bu yana Meet’te hızlı yamalar, iyileştirmeler yapılıyor ve her kullanıcı için ücretsiz hale getirildi. Duo, bu süre zarfında bazı güncellemeler almış olsa dahi, geliştirme hızı diğer görüntülü görüşme uygulamalarına göre bir hayli yavaşladı. Google haberlerle ilgili bir açıklama yayınladı ve iddiaları yalanlamadı, hatta yatırımlarından bahsetti.

Bakalım önümüzdeki Pandemi süreci neler getirecek ve Google bu iki büyük arama hizmetinde ne gibi değişiklikler, birleştirmeler yaparak biz kullanıcıların karşısına çıkacak…


Kaynak

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>