Haberler

Facebook, Messenger Kids ile hedef genişletiyor

Facebook, mesajlaşma ve birçok özelliği barındıran Messenger hizmeti için 2017 Aralık ayında ABD’de 13 yaş altı çocuklar için Messenger Kids uygulamasını duyurdu.

Facebook, Messenger Kids artık 70’den fazla ülkede kullanılabilir

Mesajlaşma uygulaması olan Messenger için ciddi yatırımlar ve benzersiz özellikler katmaya çalışaran Facebook, lider olarak yürüttüğü sosyal platform dünyasına yeni yön vermeyi hedefliyor. Bildiğiniz üzere Messenger ile para gönderme, işletmeler için bot müşteri hizmetleri çözümleri ve uygulama içi sms kullanım alternatifi ile benzersiz özelikler sunuyor. Bu ve geliştirdiği özellikler sayesinde Facebook, uygulama varlığını büyük ölçüde artırmaya çalışıyor.

Uygulama 70 ülkede kullanılabilir

App Store, Amazon Appstore, ve Google Play Store‘dan indirebileceğiniz uygulama şimdilik Türkiye dahil değil. Hangi ülkeler için geçerli olduğunu buradaki linkten inceleyebilirsiniz.

Facebook Messenger Kids Ekran Görüntüleri

Kontrol her zaman ebeveynlerde

Uygulamanın sonradan eklenen temel özelliği, çocuklarının arkadaş tekliflerini inceleyebilmesi, onaylama veya kaldırma yetkisine sahip olması. Çocukların öğretmenleriyle daha kolay iletişim kurabilmesi hedeflenen gruplar oluşturulması gibi faydalı özelliklere imkan sağlıyor. En önemli nokta ise son 30 günlük çoçukların kimlerle sohbet ettiğini ve neler paylaştığını ebevenler olarak kolayca inceleme fırsatı sağlıyor. Bu iç denetim sayesinde çocukların kimlerle ne şekil iletişimde olduğunu öğrenmek ebevenyler için güvenli bir ortam sağlayacaktır. Son olarak ailelerin, birbirleriyle iletişim kurabilmeleri ve diğer çocuklarla daha kolay iletişim kurabilmesine olanak sağlayacak. Bu özellik henüz Amerika bölgesinde aktif kullanılıyor.

İlgili içerik: Facebook yeni oyun platformunu Android için erken yayına aldı

Kaynak: Facebook, Mashable

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.