Anasayfa » Entercom Radio Network Şirketi Bu Yıl İkinci Kez Saldırıya Uğradı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Entercom Radio Network Şirketi Bu Yıl İkinci Kez Saldırıya Uğradı

Entercom Radio Network şirketi, her ay 170 milyondan fazla izleyiciye sahip bir radyo ağı olmanın yanında haber, spor ve müzik yayını yapan 235’ten fazla radyo istasyonuna sahip.

Saldırı, Entercom ağının ikinci kez bir siber saldırıya uğraması ve olayın Eylül ayında ilk kez meydana gelmesi ve 400.000 dolar gelir kaybına neden olmasıyla gündeme gelmişti.

Saldırıyla ilgili detayları şirket gizli tutmaya çalışıyor ancak saldırıyı doğrulayarak kesintiye neden olduğu açıklandı.Şirket, e-posta iletişimini, dosyalara erişimi ve dijital platformların içeriğini devre dışı bırakan bağlantı sorunları yaşadı.

Saldırının bu hafta pazar yaşandığı ve ağ sorunlarının çoğu Pazartesi sabahı giderildiği söylendi.


Saldırganların, Eylül ayında meydana gelen saldırı sonrasında Entercom’un dosyalarının şifresini çözmek için 500.000 dolarlık bir miktar istediği söylendi.Bu durum şirketin güvenlik sistemlerine yatırım yapmasını gündeme getirdi.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>