Haberler

Daha Verimli Kullanmanız İçin Çözümpark Karanlık Mod Hazır

Çözümpark, ziyaretçilerine daha verimli kullanım sunabilmek için Karanlık Mod özelliğini kullanıma sundu.

Birçok platform için “Karanlık Mod” geldi haberini sizlerle paylaştık, şimdi ise sıra bizde. Kullanıcılarımızdan gelen talebi dikkata alarak, AMOLED ve OLED ekranda pil ömrünü uzatan ve kullanım kolaylığı sunan bu özellik, artık ziyaretçilerimiz için kullanıma hazır. Kullanıcılar tarafından beğenilen verimli ve etkin kullanım sunan özellik, işletim sistemlerine de yol göstererek hemen hemen her çevrede kullanıma sunulmaya devam ediyor.

Karanlık mod faydaları ve kullanan bazı sistemler

Geliştirien bu özelliği, tablet, masaüstü ve mobil tarayıcınızda boyutlarda sağ alt köşede bulunan gece ikonuna dokunarak karartabilir, tekrar dokunarak normale dönebilirsiniz.

Gece modu da diyebileceğimiz bu özellik ile batarya kullanım sürelerinin uzamasına ek göz yormadan gezinim imkanı sunuyor. Popular Science dergisi, beyaz ışığın 6 kat daha fazla enerji tükettiğini ve gözü daha fazla yorduğu yönünde makalesi mevcut. Teknik olarak açıklamak gerekirse koyu renk ışık, OLED, AMOLED, CRT ve LCD gibi ekran teknolojilerinde görüntülemek için daha az enerji tüketimi sağlıyor.

Son güncellemelerle Windows 10, Mac OS Mojave, Android Q ve IOS 13 sonrası işletim sistemlerinde otomatik veya manuel kullanım sunuluyor. Tarayıcılarda ise Google Chrome, Safari ve Mozilla Firefox gece modu imkanı sunan tarayıcılar arasında.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu