Haberler

Facebook Karanlık Mod İçeren Yeni Tasarımını Yayına Alıyor

Facebook, geçtiğimiz yıl F8 2019 etkinliğinde büyük bir tasarım değişikliğine gidileceğini duyurmuştu. Bu değişikliği kısa zaman içerisinde herkes için yayına alacağı duyuruldu.

Büyük değişimde karanlık mod öne çıkıyor

Facebook mühendislerinin yaptığı resmi blog yazısında, bu güncelleme daha hızlı internet kullanımı ve gözleri yormayan kullanıma sahip kazandırdıklarını bildiriyor. Haberin devamında 16 yıl önce başladığımız süreçten bu yana büyük bir kitleye sahip olduklarını, yeni teknoloji cihazları ile mobil uygulamalarda birçok dile odaklandıklarını vurguluyor. Bundan ötürü mobile ağırlık verdiklerini ve masaüstü tarafında geride kaldıklarını kabul ediyorlar. Pekte haksız sayılmazlar. Alanında lider masaüstü siteleriyle karşılaştırdığımızda çok daha hızlı ve teknolojik yapıya daha uygun birçok site mevcut. Karanlık mod özelliği sağ üst paneldeki ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz.

Facebook yeni tasarım görünümü

Herkes için aynı anda

Bildiğiniz üzere sosyal platformlardaki değişimler kademeli olarak, belirlenmiş ülkelere göre hayata geçiriliyor. Bunun sebeplerinden bazıları kullanıcı deneyimlerini ve performans seviyelerini test edip hatayı en aza indirmek. Fakat bu güncellemede geçiş tüm kullanıcılar için aynı anda yapıldığı bildiriliyor.

Facebook yeni geleceği için atılan ilk temel

2020 yılının ilk çeyreğinde aylık 2.5 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Facebook, geçtiğimiz senelerde yaşattığı krizler sonrasında biraz yükselme eğilimini yavaşlatsa da bu yıl için hızlıca toparlandığını gösteriyor. Ayrıca önceki paylaşımlarımız “Facebook yeni oyun platformunu Android için erken yayına aldı” ve “Facebook, Messenger Kids ile hedef genişletiyor” haberlerine göz atabilirsiniz.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu