Haberler

Twitter Periscope Uygulamasının Fişini Çekti

Popüler video izleme uygulaması olan Periscope için yolun sonu göründü. Uygulama Mart 2021 yılı itibari ile hayatımızdan çıkıyor.

Ülkemizde de bir hayli kullanıcıya sahip olan Periscope, artan maliyet ve azalan kullanıcı sayısının sürdürülebilir olmaması sebebiyle kapanma kararı aldı. Medium üzerinden yapılan açıklamada Periscope ekibi, temel bir çok özelliği Twitter’a getirdiklerini ve aslında uygulamayı 2020 yılında kapatacaklarını ifade etti.

Periscope uygulaması

Mart 2021 tarihine kadar mağazalardan kaldırılması planlanan uygulamanın gelecek yeni güncellemeyle birlikte yeni hesap oluşturma özelliği de devre dışı bırakılacak. Diğer taraftan, yayıncılar oluşturdukları Scope içeriklerinin bir kopyasını Mart 2021 tarihine kadar alabilecek.

Son olarak ekibin medium üzerinden yaptığı açıklamada “Periscope’u dünyanızda neler olup bittiğini göstermek ve canlı topluluklar oluşturmak için zaman ve enerji harcayan hepinize minnettarız. Çok şey öğrendik ve birlikte inanılmaz deneyimer paylaştık.  Başkalarının kendi topluluklarına seslenmesi ve yeni topluluklar kurabilmesi deneyimini inşa etmek bizim için bir onurdu.” ifadelerine yer verildi.

Fikir olarak Periscope dünyanın bütün kesimlerine ulaşabileceğimiz ve en önemlisi bunu canlı bir şekilde yapabilmemizi sağlıyordu. Ancak özellikle ülkemizde amacı dışında kullanılan uygulama, genellikle illegal maç yayınları yapan bir platform haline gelmişti. Son zamanlarda da iyice azalan kullanıcı sayısı artık uygulama için yolun sonunun göründüğüne işaretti.

Kaynak: medium

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.