Haberler

Google, Bazı Hassas Uygulamalarda Hataların Tespiti Ve Bu Sorunların Çözümü İçin Yeni Bir Program Başlattı

Google, yalnızca Google Play mağazasındaki çok hassas uygulamalardaki güvenlik açıklarını bulmaya odaklanacak yeni bir Android güvenlik ekibi oluşturmaya hazırlanıyor.

Yeni Android İş Ortağı Güvenlik Açığı Girişimi (APVI), üçüncü şahıs Android satıcılarıyla ilgili olarak verilen güvenliği yönetmek için Android Güvenlik ve Gizlilik ekibi tarafından başlatıldı.

Google ayrıca , ‘Google kullanıcıları ve geliştiricileri için en güvenli çalışma ortamını oluşturmanıza ve korumaya’ yardımcı olmak için  ‘Güvenlik Mühendisliği Yöneticisi’ adı altında yeni bir iş ilanı yayımladı.

Google’ın Google Play Security Reward Program (GPSRP) adı verilen bir hata bulma ödül girişimi için , program güvenlik araştırmacılarına hata bulma karşılığında para sunar, ancak bu program 100 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulamalarla sınırlıdır ve çok  hassas uygulamalar hiçbir zaman GPSRP ödülleri için uygun değildir. Bu yeni ekip bu boşluğu kapatmak ve Google Play store ekosistemini biraz daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmak için görünüyor.

Google Play Protect Yazılım Mühendisliği Müdürü Sebastian Porst ZDNet’e verdiği demeçte, Google’ın COVID-19 iletişim uygulamaları ve seçimle ilgili uygulamaları takip etme gibi son derece hassas uygulamalara odaklanacak bir ekip oluşturmak istediğini söyledi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu