Forum

LabVIEW görsel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

LabVIEW görsel programlama dili

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@fuatkadioglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Labview hakkında yardım alabilir miyim? Bu prgoram Amerika çok yaygın ve Türkiye'de pek yaygın değil.

Selçuk Üniversitesinde ders olarak anlatılıyor. Sizden bu konuda yardım alabilir miyim?

Geleceği olan bir program mı? düşüncelerinizi almak istiyorum.

teşekkürler

Gönderildi : 10/03/2009 02:35

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba Fuat Bey,

Aramıza hoşgeldiniz.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz ve mesajınızı ona göre düzenleyiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx

Anlayışınız için teşekkürederiz.

Gönderildi : 10/03/2009 02:45

(@sevimKrono)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Labview bir programlama dilinden çok program kodlarinin analizleri ile elektronik le alakali bir mühendisler kullanıyor . Amerikada bu uygulamayı şöyle kullanmaktayız ,  biz bilgisayar mühendisleri uygulamma kodlarini bitirdikten sonra yani alt yapi tamamlandıktan sonra elektronik mühendisleri uygulayacağı elektronik yazılımlarını ölçmek analiz yapmak , matematik fonksiyonlarini çıkarmak ve algoritmasını denetlemek icin bu programı kullanıyorlar , tabi  bu programla nasıl analiz yaptıklarını ben bilemiyorum ama bu analizler sonucu kodlarımızı birleştirebiliyoruz , ancak türkiyede bu durumun işlemesi çok zor , diğer alanlardada oldukca kodlama yapılıyor ana ben gormedim . Türkiyede maalesef labviewin çok yaygınlaşacagını yada tutarlı olacağı kanısında değilim , otomotiv ve diğer büyük sanayilerdede kullanıldıgını gordum .

Gönderildi : 29/07/2009 10:42

(@sorunyok)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba;

Şuan Marmara Üniversitesi Elektronik Haberleşme - Bilgisayar Kontrol Öğretmenliği bölümlerinde Ölçme ve enstrümantasyon dersinde Labview genel olarak anlatılıyor. Ayrıca Yüksek lisans dersinde ise Basic 1 veriliyor. 

En büyük sağladığı avantaj ise görsel olması.Geleceği var mı konusnda ise gözlemlediğim ve kullandığım kadarıyla var. Lisans eğitimlerinde verilmeye başlanıldığı  için yakın zamanda yakınlaşacaktır. Özellikle DAQ konusunda çalışan şirketler LabView i tercih ediyorlar.

Bugune kadar version ları 7.1, 8.2 vb. gibi çıkıyordu. Şu an henüz  piyasaya çıkmayan  versio nu  LabView 2009  adı ile çıkacaktır.

Daha detaylı bilgi v.b almak isterseniz yazabilirsiniz.

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 04/08/2009 05:49

(@fuatkadioglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. iyi çalışmalar...

Gönderildi : 14/08/2009 15:32

Paylaş: