Bildirimler
Hepsini Temizle

Duyuru Kısmı  

RSS
Ayşe Şendil
(@AyseSendil)
Üye

Arkadaşlar  projemde duyuru bölümü var. veritabanından duyurunun kısa içeriği ve siteden birinden link adresini çekmem ve ve kısa içeriğine tıkladığımda o sayfaya yönlendirmem lazım.nasıl yapabilirim?

Alıntı
Gönderildi : 06/04/2014 20:55
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

bu kadar kısa detayla size kimse yardımcı olamaz. Yazılım diliniz hakkında biraz bilgi vermeniz gerekir. (PHP, ASP, .Net ?)

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2014 17:47
Ayşe Şendil
(@AyseSendil)
Üye

Kusura bakmayın , asp net ve c# .

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2014 18:12
Kenan İLGÜN
(@kenanilgun)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba C# ile bunu kolay bir şekilde çekebilirsiniz. Veri tabanınızdan çektiğiniz verileri html yöntemi ile link verilerek ihtiyacınız olan sonuca ulaşabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2014 01:17
Ayşe Şendil
(@AyseSendil)
Üye

kolaylıkla diyorsunuz ama nasıl?veritabanından veriyi çekerim ama onu internetteki başka bir sayfaya nasıl yönlendirebilirim koddan?yani , o sayfanın linkini de veritabanına eklerim ancak kod kısmından o linkteki adrese nasıl yönlendireceğimi bilmiyorum?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2014 11:00
Kenan İLGÜN
(@kenanilgun)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Bunu örnek yaparak devam edebilir miyiz detaylı şekilde Ayşe hanım. Gerçek bir örnek yaparsak yardımcı olmaya çalışırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/04/2014 11:42
Ayşe Şendil
(@AyseSendil)
Üye

bağlantılarını yaptım veritabanından da hem duyuru kısa içeriği , hem de linkin kendisi geliyor sayfada . oysa duyuru kısa içeriği sadece gelmeli ve ona tıkladığımda o adrese yönlenmeli,işte bunu yapamıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2014 16:11
Mustafa PAT
(@MustafaPAT)
Üye

Ayşe Hanım,

Elinizdeki veri modelini yazabilir misiniz?

Duyuru Tablo (ID,Başlık,İçerik,Link) format eğer bu şekilde duyuru girişi yapıyorsanız neden farklı bir siteden link çekiyorsunuz.

Farklı site nedir?

İçeriği el ile mi giriyorsunuz? 

Yoksa kopyala yapıştırmı yapıyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2014 21:58
Ayşe Şendil
(@AyseSendil)
Üye

Evet format bu şekilde.Başka bir sitede yayınlanan duyuruları bu şekilde sitemde yayınlamaya çalışıyorum.İçeriği ele,kopyala yapıştırla yapıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/05/2014 15:48
Paylaş: