Forum

EmguCV ile OpenCV

Bildirimler
Hepsini Temizle

EmguCV ile OpenCV

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,340 Görüntüleme
(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

EmguCV ile OpenCV Aralarındaki farkları ve özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? bu konu hakkında intern üzerinde bir açıklama bulamadım...

Gönderildi : 23/02/2014 19:29

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar,  OpenCV uygulamasını bilgisayarımıza kurduğumuzda C ve C++ dilleri için kullanıma hazırdır. Fakat siz görüntü işlemek için C#,VB, VC++, IronPython gibi programlama dili kullanacaksanız, OpenCV kütüphanelerini kullanabilmek için bazı metotlar çağırmalısınız. Bu Methodları çağırmak için Wrappers olarak adlandırlan ara kütüphaneler mevcuttur. EmguCV de bu ara kütüphanelerden biridir. Yani Emgu CV .NET tabanlı programla dillerinde görüntü işlemeye yarayan bir dll' dir. Çalışma şekli aşağıdaki gibi özetlenebilir.

C# ---->Emgu.CV.dll---->C++---->OpenCV 

Saygılarımla

http://www.emgu.com/wiki/index.php/Main_Page 

Gönderildi : 24/02/2014 00:19

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ersin bey cevabınız için teşekkür ederim, ama bu konu hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilceğimiz bir kaynak varmı ?
İyi Çalışmlar...

Gönderildi : 24/02/2014 01:06

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

İki yıl önce yüksek lisans proje ödevinde bende çok aramıştım fakat Wrapperlar hakkında derli toplu kaynak bulmak gerçekten zor hatta kişisel bloglarlar haricinde  yok 🙁

Gönderildi : 24/02/2014 01:17

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yinede yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Ersin bey, bana da bir proje de karşıma çıktı onu araştırmam gerekiyordu ve şuan bir kaç forum sitelerinde de bu konu hakkında kayıt oluşturdum, onlardan da bir bilgiye ulaşırsam burda sizlerle paylaşırım, Tekrar yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Gönderildi : 24/02/2014 01:21

(@IdrisPEHLIVAN)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba, hocam konuyla ilgili bir şeyler bulabildiniz mi acaba?

Gönderildi : 03/03/2014 03:44

(@hamzagenc)
Gönderiler: 33
Trusted Member

hocam merhaba ben şurda takıldım c# yazmayı düşünüyorum ben sadece emgu cv kurmam yeterli olur mu ?

Gönderildi : 08/03/2016 02:01

Paylaş: