Forum

localhost internet ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

localhost internet varken yavaş

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@mustafaayasan)
Gönderiler: 36
Eminent Member
Konu başlatıcı

herkese iyi geceler arkadaşlar benim sorunumun cevabını nette bayağı araştırmama rağmen bulamadım. sorunum pc de localhost çalışıyor internet bağlı iken localhostta ki asp ile yapılmış bir sayfaya yaklaşık 30 40 sn de görüntülüyor interneti kestiğim anda 1-2 saniyede açıyor. böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum yardım eden herkese şimdiden çok teşekkürler ediyorum.

Gönderildi : 22/02/2014 06:03

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member

düz mantık bilgisayarın internet üzerinde arıyor varmı böyle bir site diye sıralaması önce internet sonra kendi bilgisayarındaki ipler. Ordaki deneme süresi 30-40 sn sürüyor. Belki farklı konfigrasyonlar denesen düzelir. Örneğin localhost yazmak yerine 127.0.0.1 yazarak girmeyi dene. 

Gönderildi : 22/02/2014 11:14

(@mustafaayasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

127.0.0.1 olarak girdiğimdede sonuç aynı 

Gönderildi : 22/02/2014 14:05

(@omerkilinc)
Gönderiler: 78
Estimable Member

host dosyanızda satır ekleyerek, Örneğin;

127.0.0.1    www.siteadi.test   

şeklinde bir kayıt ekleidkten sonra. Uygulamaya bu şekilde erişmeyi dener misiniz? Ama IIS üzerinde Bindings kısmından da hostname olarak eklemeniz gerekir.

Gönderildi : 22/02/2014 14:13

(@mustafaayasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aslında söylede tarif edebilirim localhostta ki sorunlu olan yer asp site ikigün öncesine kadar hiç bir sorun yoktu ama bugün site çok yavaş açılıyor host a yüklüyorum yine aynı localhostta yavaş açılırken internek bağlantısını kapatıyorum hiç bir sorun kalmıyor

Gönderildi : 22/02/2014 15:30

Paylaş: