Forum

Program Files Klas&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Program Files Klasöründe Belirsiz dosyalar

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Masa üstü Xp pro Sp2 bilgisayarım başka kullanıcı tarafından kullanılmış.

C > Program Files > içerisinde 3 adet aşağıda isimlerini belirttiğim bilinmeyen tıklayınca sonuçta içerisi boş olan ama silinemeyen

(program silinemiyor başkası yada bir program kullanıyor .Dosyayı kullanabilecek programı kapatıp yeniden deneyin.)

yazısı çıkıyor ama arka planda ve çalışmakta olan hiç bir program bulunmamakta.Unlocker ile silmek istedim ama bir anda bilgisayar reset atıp mavi ekran oldu.Bilgisayarı kapatıp açınca pc normal açıldı ama dosyalar yine yerinde olduğu gibi duruyor.

C > Program Files > 

1- Microsoft frontpage > version 3.0 >bin> boş

2- Msn gaming zone  > windows     >boş

3- xerox                    > nwwia         > boş

Bu dosyaların ne olduğu ve nasıl buradan kaldırabileceğim hakkında fikir almak istedim.Eğer zararlı olabilecek bilgisayarımı uzaktan gözlemleyebilecek zararlı yazılımlarsa bilgisayarım imaj yedekli hemen imaj atabilirim.

Ama bu işlem içinde bazı programları tek tek yeniden ayarlamam gerekecek.

Yukarıda belirttiğim dosyaların  sistem dışı ile iletişim halinde değilse  öylece bırakacağım.

Not : Bilgisayarı değişik iki Antivirüs programı ve ayrıca ad-aware programı ile tarattım zararlı unsur bulumamakta...

Teşekkürler...

Gönderildi : 10/08/2008 14:07

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba Microsoft Frontpage ve Msn gaming zone klasörleri Windows xp ile birlikte default olarak gelmekte herhangi bir zararının olduğunu sanmıyorum xerox ise yazıcınız varsa onunla birlikte gelmiş olabilir fakat sonuç olarak her 3 klasöründe bir zararı olduğunu sanmıyorum kolay gelsin.

Gönderildi : 10/08/2008 17:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Bilgilendirmeniz için Teşekkürler...

Gönderildi : 10/08/2008 17:17

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Rica ederim kolay gelsin.

Gönderildi : 10/08/2008 17:33

Paylaş: