Forum

Logo Tiger Domain U...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logo Tiger Domain Users problemi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
631 Görüntüleme
(@salihyilmaz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar active directory yapısı içinde domain user yetkisi olan bi kullanıcıda hem tiger.exe hemde tigersys.exe yi çalıştıramıyorum. Adminle giriş yapınca ikiside çalışıyor. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 01/08/2008 22:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bahsi gecen kullanici icin program files icindeki veya kurulum yaptiginiz dizin icin izin vermeniz yeterli olacaktir

eger bu sekilde cok fazla kullanici var ise bu yetkiyi gpo ilede vereblirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2008 22:20

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Kullanıcıyı local de Admin de yapabilirsiniz. Ama bu durum size guvenlik zaafiyeti doguracaktır.

En dogrusu hakan hocanın bahsettigi gibi gerekli yerlere yetki vermekten geçer...

Gönderildi : 01/08/2008 23:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

ilgili  kullanıcı için  program files  folder ında Security tabında full control  basarak deneyin  çalışmazsa ek olarak  kullanıcıyı local de power users a  alarak denersiniz kesin çalışacaktır

bilginize

Gönderildi : 02/08/2008 00:00

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Bu sorunu bende yaşamıştım.

Dll hatası veriyor, admin oturumundan açıp sadece verdigi dll hatasına kullanıcı yetkisi vermen gerekir. Hata detaylarında hangi dll de takıldıgını yazıyordu şimdi tam hatırlıyamıyorum. Eğer yine açılmazsa  yapacağın tek şey domain admin yetkisi vermen. Bu sorunu çok araştırdım Logo yetkilileri bile etkili bir çözüm bulamadı.  Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/08/2008 00:38

Paylaş: