Forum

kod yazmadan web si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kod yazmadan web sitesi

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

kurumun sitesini yapmak bana düştü ancak hiç yapmadım bugüne kadar.hiçbir prog dilini profesyonel bilmesem de yabancısı değilim.şu halde kod yazmadan bu siteyi nasıl yapabilirim? 

Gönderildi : 22/08/2012 17:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Kod yazmadan site yapmanın iki yolu var öncelikle dinamik bir site yapacaksanız CMS scriptler var wordpress Joomla gibi bunları kullanabilirsiniz. Yada frontpage dreamveawer tarzı programlarla HTLM olarak sayfalar hazırlayabilirsiniz ki günümüzde artık kullanılmıyor gibi bir şey.

Plesk vs hosting panellerinde Site builders vb uygulamalar ilede online olarak kod bilgisi olmadan site tasarlayabilirsiniz.

Gönderildi : 22/08/2012 17:38

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

joomlayı daha önce duymuştum ama nasıl kullanırım bilmiyorum.  🙁

Gönderildi : 22/08/2012 17:49

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bunun için internette bir çok yazı var sana burada adım adım anlatabileceğim kadar kısa bir işlem ile oluşturulmuyor. Bana kalırsa wordpress kullanarak güzel bir tema bulup işini görebilirsin. Wordpress nispeten daha kolaydır.

Gönderildi : 22/08/2012 17:55

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

peki wordpress kullanırsam alan adını ordan mı almam gerek?hani wordpress uzantılı bişey olmasın da .

Gönderildi : 22/08/2012 18:07

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

wordpress ve joomla php tabanlı cms lerdir. linux tabanlı çalışırlar genellikle. hosting alırken buna dikkat edilmeli. sonrasında  buradan kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz

Gönderildi : 22/08/2012 20:14

(@enver_volkan)
Gönderiler: 4
Active Member

Şimdi çoğu hosting firması wordpress veya joomla tabanlı cms sistemleri otomatik kurabiliyor.bu sitelerden birinden hosting ve domain aldığın taktirde yardımcı olacaklardır.

Gönderildi : 22/08/2012 22:22

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

cvplar için tşk ederim.Davut Beyin verdiği linkte cidden çok güzel anlatmış ama 1.6 için.1.5 için çok fark eder mi?Sitede baktığım kadarıyla 1.5 dersleri yok çünkü.

Gönderildi : 23/08/2012 17:58

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

mantık olarak aynı, isterseniz öncelikle 1.5 i kurun, 1.6 da sadece menü yerleri farklı onun dışında aynı. fakat kafanız karışmasın iyi çalışmalar

Gönderildi : 23/08/2012 18:11

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

çok tşk ederim size de iyi çalışmalar

Gönderildi : 23/08/2012 18:30

(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

söylendiği gibi joomla kurulumunu otomatik yapan bir serverdan domain+hosting satın alırsanız en azından hiçbir katkınızın olmayacağı kurulum aşamasında zaman kaybetmemiş olursunuz.Sizin için en mantıklısı budur..

Kendi fikrimi de şöyle ekleyim..

Artık günümüzde bu tür portallarla kişisel web sitesi yapılabilir ancak "kurum" şeklinde hitap ettiğiniz bir firmaya güvenlik+dinamiklik+saygınlık gibi konularda yeterli gelmeyecektir.

Düzenli bir kodlamayla web sitesi yapmanızı-bilginiz yoksa bilenlere yaptırmanızı-para harcamak istemiyor veya illa siz yapmak istiyorsanız da front page&dreamviewer gibi programların hazır şablonlarıyla statik kartvizit tarzında bir site yapmanızı haddim olmayarak tavsiye ederim. 

Gönderildi : 24/08/2012 17:15

Paylaş: