Forum

asp yi e-ticaret de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asp yi e-ticaret de sepete ekleme sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

ben bir e-ticaret sitesi yapıyorum adres şu ofis-mobilyasi.com.   bi sorunum var çözemiyorum ;

acces veri tabanı kullanıyorum ürünlere ait parçalar ve renk kartela grupları olması gerekiyor sorun bunları müşteri seçip sepete ürün ve renk kartelası nı  sepetin bağlı olduğu veri tabanı tablosuna yazdıramıyorum.

yani;

yönetici panelden bi ürün girdi bilgilerini yazdı sonra o ürüne ait iki tane renk kartelası grubunu işaretleyip kaydetti. sonra kaydettiği ürüne ait parçaları ekledi.

müşteri ekranında

ürün

ürün parçaları

renk kartelası1

renk karteası 2

bunları     sepete ekle dediğinde shop_sepet adlı veritabanı tablosuna eklicek ordanda satın alacak

tek ürün ekleniyor  ürüne ait parçalarda sepete ekleniyor bir renk kartelas1 grubundan bir renk seçip onuda sepete gönderebilyoruz fakat ikinci renk kartelası bölümünde renkgi seçip sepete eklemede sorun oluyor

kaç gündür çözemedim lütfen yardım

(sadece bu bölümde tıkandım site hazır normalde  bunun için 100TL lik bir mebla ayırabildim belki az bulacaksınız ne diyebilirimki herkes cebine göre hareket eder.)

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 17/03/2011 18:23

(@ferhatkaratas)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Birinciyi kaydediyor, ikinciyi kaydedemiyorsanız dropdownlist yada checkboxlist lerden sadece ilk item'ı yakalayabiliyorsunuz demektir. Sizin bir çeşit döngü ile tüm objeler içinde dönmeniz gerekir. Mesela ;

<input type="checkbox" name="multiple" value="1" />
<input type="checkbox" name="multiple" value="2" />
<input type="checkbox" name="multiple" value="3" />

<%
Dim Item

For Each Item In Request.QueryString("multiple")
'Burada veritabanina kayit yaparsiniz. Asagidaki satir, ekrana yazdiriyor.
Response.Write Item & "-"
Next
%>

Gönderildi : 18/03/2011 17:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bunu kullanabiliriz fakat bizim sorun sipras_veri veri tabanındaki tablolara bilgileri kaydetmiyor tek ürün için tamam oluyor tek tablodan alıyor tek renk içinde tamam lakin seçenekler artınca işi karıştıryoruz ürün ürün parçaları ürünrenk1 ürünrenk2  bunları farklı tablolardan çektiriyoruz sayfaya müşteriden bunları seçip sepete eklemesi gerkiyor amam yapamıyoruz 🙁

Gönderildi : 21/03/2011 16:33

Paylaş: