Forum

Windows 10 gpo ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows 10 gpo ile ekran koruyucu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
307 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Birkaç tane resmin 1dk aralıklarla ekran koruyucu olarak dönmesi istendi. Bir uygulama ile scr dosyası yaparak gpo'dan client'ların system32 bölümüne kopyalattım. Yine timeout ve screen saver ayarlarını girip dosya yolunu gösterdim. Windows üzerinde ekran koruyucu ayarına girdiğimde süre ve dönecek ekran koruyucu gözüküyor. Ama cihazı boşta bıraktığımda aktif olmuyor.

Başka yapmam gereken ayarlar mı var? 

Gönderildi : 03/01/2024 16:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Selam, sanki bu konuları çok konuştuk, forumda arama yapmanızı öneririm.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2024 17:26

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Merhaba burada yaptığım hata gpo'yu computer grubuna eklemek olmuş. Gpo'yu en üste domain altına eklediğimde kullanıcılara uygulanıyor.

Burada yapamadığım şey farklı departmanlara farklı süreler uygulamak istiyoruz. Gpo'daki scope kısmında Authenticated Users seçili olduğunda tüm kullanıcılara uygulanıyor. Onu kaldırıp bir user veya grup eklediğimde, eklediğim yere uygulanmıyor.

Araştırdığım şeyleri denedim. 2 tane kurumsal firmadan çalışan kişi ile de görüştüm. Biri Windows tarafının enterprise olması gerekiyor dedi. Biz pro kullanıyoruz. Trial bir enterprise kurup test ettim yine olmadı.

Not: Az önce gördüğüm bir şeyi uyguladım oldu.  Authenticated Users kalmalıymış sadece read kutusu seçili policy uygula tikini kaldırıyoruz. İstediğimiz grup ve kullanıcıyı ekliyoruz. Bunda da hem okuma hem policy uygula seçili olmalı. 

Bu ileti 4 ay önce Volkan Tipi tarafından düzenlendi

Gönderildi : 13/01/2024 22:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/219409/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/540960/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2024 09:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Volkan geri dönüş ve detaylı bilgi için çok teşekkürler. İbrahim bu konuları konuştuğumuz forumların linklerini verdi, orada zaten uzun uzun anlattık ancak sen her sistem uzmanın yapabileceği hataları yapmış ve bunu son derece anlaşılır bir şekilde anlatmışsın, bu neden çok kıymetli? Malum 2006 yılından beri forum ve benzeri ortamlarda insanlara yardım etmeye çalışıyorum ancak isanlar bazen yaptıkları hataların farkına varamadığı için çok net bir anlatım sergilesek bile olmuyor dedikleri oluyordu, tabi bizde bu işi profesyonel olarakta yaptığımız için aslında olduğunu biliyor ama sonuçta gönüllü bir iş olduğu için forum bir yere kadar destek olabiliyoruz. Sen bu konuda çok güzel bir örnek vermişsin. Teşekkürler.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2024 14:18

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner hocam kıymetli destekleriniz için çok teşekkür ederim kendi adıma. İbrahim bey'in linkleri de aslında bana cevapmış. Çözmem gereken diğer konu da forumda doğru aramayı yapabilmek. 🙂 Bu konuları bulamamışım. Teşekkürler tekrardan.

Gönderildi : 14/01/2024 14:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Orada şöyle bir sorun var, forum o kadar büyük ki malum 2008 yılından bu yana tüm soruları ve cevapları barındırıyor, bizler her ne kadar en güncel, lisanslı doğru ürünleri satın alıp kullansak bile yinede arama sonuçları çok yeterli olmuyor, aslında başlı başına google arama engine lazım, ondan en doğru yöntem şu oluyor, ne aramak istiyorsan google da sonuna site:cozumpark.com yazarsan google senin için aradığın sonucu çözümpark içerisinde arar ve getirir, ondan sebep forum aramasına göre daha doğru sonuçlar elde edersin.

Gönderildi : 14/01/2024 14:31

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner hocam burada da doğru çözümü ilettiniz. 🙂 Not ediyorum. İyi haftasonları.

Gönderildi : 14/01/2024 14:33

Paylaş: