Forum

windows server 19 t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] windows server 19 this app has been blocker your system administrator

9 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
392 Görüntüleme
(@acsoylu)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows server 19 kurulu olan bir sanal makinemde this app has been blocker your system administrator hatası almaktayım. RDP sorunsuz olarak çalışıyor. Çalıştır ile regedit vb yerleri girme konusunda da sıkıntı yaşamıyorum.

Yan bardaki internet ayarları simgesi ve diğer simgelere tıkladığımızda ekte göndermiş olduğum hatayı almaktayım. Aynı zamanda windows search de çalışmıyor, tıklama yapılmıyor. Ayarlara girişim de mevcut değil. Çalıştırdan girmeye çalıştığımızda da aynı hatayı alıyorum. RDP yaptığım kullanıcı Admin yetkilerine sahip diğer sanal makinelerde böyle bir problem ile karşılaşmıyorum.

Geçmiş gönderilerde Hakan Bey'in göndermiş olduğu UAC ayaları kısmına da göz attım, çözüm olmadı. Yine araştırdığımızda karşılaştığım yollarda sorunuma çözüm olmadı.

Sıfır kurulum yapmadan bir çözümümüz mevcut mudur?

Windows Server 2016

Gönderildi : 02/01/2024 16:29

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4304
Co-Helper

GPO yada local policy'leri kontrol edin sınırlama uygulanmış. Orada herhangi bir kısıtlama yoksa kullanıcının profile klasörünü silip tekrar oluşturulmasını sağlayın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2024 20:01

(@acsoylu)
Active Member
Konu başlatıcı

GPO da bir sınırlama yok.

Az önce kullanıcı silme işlemi de yapıldı. Fakat halen çözülmedi.

Gönderildi : 03/01/2024 00:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4304
Co-Helper

https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/1259489/hyper-v-server-2019-bilgisayar-mda-kan-this-app-ha

https://community.spiceworks.com/topic/2350864-this-app-has-been-blocked-by-your-system-administrator

https://www.makeuseof.com/app-blocked-by-system-administrator-windows/

https://helpdeskgeek.com/windows-11/how-to-fix-this-app-has-been-blocked-by-your-system-administrator-error-in-windows/#:~:text=Run%20the%20App%20as%20an,if%20that%20fixes%20the%20issue

mutlaka policy konusu vardır. Finalde local admin hesapla açıp DISM repair denenebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2024 00:57

(@acsoylu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Atmış olduğunuz linklerde de ilk makaleyi ben sormuştum, çözüm yolu olmadı.

Attığınız linklerden hepsini daha önce denedim. Ayarlar kısmı dışında çünkü oraya erişimim yok. Gözden kaçırdığım bir şey var mı diye yeniden erişebildiklerimi tekrarlardım fakat olumsuz. GPO'da böyle bir şey göremiyorum. LSP'de böyle bir şey var ise tam olarak nereden emin değilim.

Bugün local admin hesabı açıp DISM repair deneyeceğim.

Gönderildi : 03/01/2024 08:27

(@acsoylu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ne yazık ki işe yaramadı. 

Policylere tekrardan detaylı inceledim. Göremedim. 

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/01/2024 16:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu sistemi kim yönetiyor? Bu uyarı çok net bir şekilde gpo uygulandığını gösteriyor, örnek GPo yok demişsiniz çıktıları paylaşır mısınız? Neye göre GPO yok dediniz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2024 14:45

(@acsoylu)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sorunu çözdüm.

Sorun LSP'den kaynaklı bir problemmiş. Bunun yanında AppLocker tarafında da default kuralların sistemde oluşmaması kaynaklı olduğunu söyleyebilirim.

Bu konu hakkında bir dokümantasyon hazırlamaya çalışıyorum. İnternette verilen kaynakların çoğu çözüm yoluna ulaştırmıyor.

Teşekkür ederim vermiş olduğunuz değerli bilgiler için.

Gönderildi : 03/02/2024 15:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, LSP, Local Security Policy sanırım, yani gpo uygunlanmış, gpo local da olsa gpo, domain de olsa gpo, zaten ilk yorumumuz bu olmuştu ancak siz gpo yok dediniz, muhtemel kontrol ederken atlamış olmalısınız. Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/02/2024 19:05

Paylaş: