Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Windows Server 2012 R2 Arka planda uygulama çalıştırma

5 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
555 Görüntüleme
(@hayrettinsalgin)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows server 2012 R2 Sürümünde arka planda uygulama çalıştırmak istiyorum.Uygulamayı hizmetlere ekleyip regedit'te kaydını açtıktan ve yetkileri verdikten sonra uygulamayı çalıştırmak istediğimde "hizmet başlatılamadı 1503" uyarısı alıyorum.

Sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

İzlediğim yok şu şekilde ;

Commant penceresinde ;

sc create [service name] [binPath= ]...

hizmeti ekledikten sonra regedit'ten ilgili uygulamayı tanımlıyorum.

Bu konu 2 yıl önce 2 defa hayrettin salgın tarafından düzenlendi

Gönderildi : 24/03/2022 18:28

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Arka planda uygulama çalıştırmak ne demek? Bence yapmayı hedeflediğiniz şeyi açık olarak anlatın fikir verelim.

Service, process den farklı birşeydir öyle rast gele bir .exe 'i service'lere kaydedip çalıştıramazsınız. Buna uygun olarak yazılmış olması gerekli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2022 19:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Sanırım bu konuyu bir yazılımcı cevaplamalı İbrahim. Yani bir yazılımcı için bu çok basit bir şey ama bunu soranda sanırım bir sistemci.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2022 20:09

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

1. Projeyi Release mode'da derlediğinize emin olun.

2. Olması gereken yazılımın adımlarını gerektiğinde loglayabilmesidir. Eğer yok ise yazılımınızda gerekli düzenlemeleri yapıp hangi fonksiyonda sorun yaşadığınızı tespit etmeye çalışın.

3. Servisi çalıştıran kullanıcı hesabının servisin sistem üzerinde gerçekleştireceği işlemler için yeterli yetkilere sahip olduğundan emin olun.

4. Bunlar işe yaramaz ise lütfen daha fazla detay paylaşın.

5. Ayrıca bknz: https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2012-r2-and-2012/cc754599(v=ws.11)

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/03/2022 08:31

(@hayrettinsalgin)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SerkanAtes

1. Projeyi Release mode'da derlediğinize emin olun.

2. Olması gereken yazılımın adımlarını gerektiğinde loglayabilmesidir. Eğer yok ise yazılımınızda gerekli düzenlemeleri yapıp hangi fonksiyonda sorun yaşadığınızı tespit etmeye çalışın.

3. Servisi çalıştıran kullanıcı hesabının servisin sistem üzerinde gerçekleştireceği işlemler için yeterli yetkilere sahip olduğundan emin olun.

4. Bunlar işe yaramaz ise lütfen daha fazla detay paylaşın.

5. Ayrıca bknz: https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2012-r2-and-2012/cc754599(v=ws.11)

Kolay gelsin.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.Test edip sonuçlarını paylaşacağım.

Gönderildi : 25/03/2022 10:49

Paylaş: