Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Script Map

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
924 Görüntüleme
(@okansar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Logon veya Start up script ile clientin alacağı IP adresine göre file share map etme şansımız var mıdır?

Bilgisayar şu ip blogundan ip alır ise şu file share map olsun. 

Ad de Ou içerisinde kullanıcı taşıyarak yapılıyor fakat Ip ile yapmak için script gerekiyor.

Teşekkür ederim

Gönderildi : 23/09/2020 17:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Evet uğraşırsanız yapabilirsiniz. ipconfig ile listeleyip for /f ile koşullayarak çözebilirsiniz. Ancak gpo üzerinden map yapmanız daha sihhatli olacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2020 19:02

(@okansar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Malesef script ile yapmam gerekiyor.  net use e: \\servername\sharename olarak map ettikten sonra kullanıcı bilgisayarı şu aralıkta ip alırsa şu file share map olsun diye yazabileceğim script gerekiyor.

Gönderildi : 23/09/2020 21:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

İnt de yaklaşık örnekler var size olurunu örnekleri birleştirip yazmanız gerekli doğrusu. Ben mantığını, yolunu söylerim ancak gerisi sizde. 🙂 IP listenize göre uzun bir script olabilir.
İşlem sırası şöyle olmalı. Önce wmi, netsh yada ipconfig ile cihazın ip'sini listeleyeceksiniz. Sonra for ile ip'i koşullayacaksınız. Koşulun sonucuna göre en son da sabit net use işleteceksiniz yada bir .txt den çekeceksiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2020 01:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Talebinizi wmi filter ile yapmamanızın özel bir sebebi var mı ?

Query tarafında ilgili networkleri ekleyip, oluşturduğunuz gpo policy linkleyerek test edebilirsiniz.

Referans adreste basitçe üstte belirttiğim adımlar mevcut, yardımcı olacaktır.

http://woshub.com/using-wmi-filter-to-apply-group-policy-to-ip-subnets/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2020 23:36

Paylaş: