Forum

MDT - Task Squence'...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] MDT - Task Squence' de Görev Tasarrufu yapmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
788 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

MDT üzerinden yeni bir bilgisayar kurulumu yaparken Task Squence'de ihtiyacımız olmayan adımlar nelerdir ? 
Amacım gereksiz adımları atlayarak daha hızlı bir kuruum sağlamak. 

Örnek vermek gerekirse, yeni bir PC kurulumunda, "State Capture", "Prepere Only" , "Sysrep Only" , "Capture Image" gibi adımlar gerekli adımlar mıdır ?  

image

image

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu konu 4 yıl önce Andaç Kartal tarafından düzenlendi

Gönderildi : 28/07/2020 16:16

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba.

Mdt pek tavsiye etmiyorum. Sifir bir task sequence olusturun. Format disk, apply os gibi kendi adimlarinizi kendiniz belirleyin. Os deploy makaleler serimde hepsini detayli anlatmaya calismistim

Gönderildi : 28/07/2020 19:35

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

MDT' yi neden tavsiye etmiyorsunuz ?

Gönderildi : 28/07/2020 19:38

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Mdt ile sccm , wsus ile sccm gibi sccm’in alt bilesenleri veya entegre oldugu sistemler artik gelistirilmiyor. Dolayisiyla surekli hem mdt hemde sccm tarafinda detaylari cok derinlemesine bilmek gerekli. 

daha onemlisi siz cok karmasik islemler dizesi yapmak yerine imaji sisteme uyarlamak istiyorsunuz. Bu nedenle mdt ihtiyaciniz bulunmamakta. Tabiki makineyi kurarken OU lari secebilmek, timezone’a gore imaj degistirmek, veya hta ile karsilama ekrani yapip imaj kurulumunda ki parametreleri sectirmek gibi ihtiyaclar olsaydi o zaman mdt derdim ama su an sadece siZe karmasa getirir. Sccmde zaten hazir imaji uygula secenegi var

Gönderildi : 29/07/2020 10:42

(@andackartal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@serkanuzuner Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.. SCCM yi araştıracağım. 

Gönderildi : 29/07/2020 10:45

Paylaş: